Dasha přichází s novými nahrávkami!

O tom, že ze zpěvačka Dashy se stala jednou z našich nejlepších současných popových a muzikálových zpěvaček, jistě netřeba nikoho přesvědčovat. Nyní přichází s novým hudebním albem.

Dasha (vlastním jménem Dagmar Sobková) se narodila před devětatřiceti lety ve Zlíně. Jednadvacet let byla vokalistkou Karla Gotta, který jí na svých koncertech dával i sólové příležitosti. Díky tomu Dasha vystoupila po jeho boku i na koncertech v německy mluvících evropských zemích, v newyorské Carnegie Hall, ve Velkém sále moskevského Kremlu nebo v Čajkovského síni moskevské filharmonie. Karel Gott ji považoval za nejmodernější tuzemskou sólistku a prohlašoval, že je talentem, který se rodí jednou za sto let.

V minulém desetiletí Dasha zpívala na koncertech Karla Gotta slavný hit z repertoáru Michaela Jacksona Man In The Mirror. Tuto píseň letos nahrála s dirigentem Martinem Kumžákem a jeho kapelou Pájky Pájk a s Filharmonií Hradec Králové na své album Symphony a potvrdila jím své výsostní postavení mezi našimi zpěvačkami. Album vychází z již existujícího koncertního programu Dasha Symphony a původně mělo vzniknout jako živý záznam koncertu Dashy s Filharmonií Hradec Králové. S ohledem na letošní jarní karanténu, kdy nebylo možné uskutečnit koncerty před diváky, vzniklo nakonec formou studiové nahrávky. Konkrétně to znamenalo natočení hudebních základů v sále Filharmonie Hradec Králové a následně Dasha společně se svým hudebním souputníkem, skladatelem a producentem Davidem Solařem, nahrála všechny vokály v intimním domáckém prostředí jeho studia.

V Hudebním divadle Karlín obdivuhodným způsobem Dasha ztvárnila hned dvě protikladné ženské postavy v muzikálu Carmen Franka Wildhorna – ohnivou Carmen, v alternaci s Lucií Bílou, a nesmělou Katarinu. A právě žárlivá cikánka Carmen ve stejnojmenném muzikálu zpívá píseň Symbol žen, kterou Dasha letos nahrála i na své album Symphony.