Kvartet 4 Tenoři na svém albu přináší i několik výletů do světa muzikálu

Milovníci crossoveru se u nás těšili na debutové album mužského nadžánrového kvartetu 4 Tenoři, které vyprodukoval Janis Sidovský. Ten u nás netypické vokální seskupení složil z osobností, které jsou dobře známé posluchačům popu a muzikálů – Mariana Vojtka, Pavla Vítka, Jana Kříže a Michala Bragagnola.

Ti na svém prvním albu nabízejí i několik slavných muzikálových árií. Konkrétně písně To je ta chvíle (This Is The Moment) z muzikálu Jekyll & Hyde, Otče náš (Bring Him Home) z legendárních Bídníků (Les Misérables) a Prý kdo s láskou usíná (Love Changes Everything) z méně známého muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Aspekty lásky (Aspects of Love). Tentokrát s českým textem Pavla Vítka, který tuto píseň nazpíval už v roce 1997 na své album Muzikál. Jde o druhou tuzemskou cover verzi této písně. Poprvé ji u nás nahrál s českým textem Zdeňka Borovce Klíč ke všem proměnám před třiceti lety Karel Gott.

A ještě jednu zajímavou cover verzi album 4 Tenorů přináší. Slavný terčet Belle z muzikálu Notre-Dame de Paris podobně jako jejich předchůdci Štefan Margita, Daniel Hůlka a Karel Gott před sedmi lety nazpívali i oni ve francouzštině. V muzikálu ho zpívají zvoník Quasimodo, krásný kapitán královského jezdectva Phoebus a Frollo, kněz pařížské katedrály, která dala muzikálu jméno. V téhle romantické písni se vyznávají ze svého citu k cikánce Esmeraldě, kterou každý z nich miluje svým způsobem a po svém. V premiérové verzi muzikálu terčet Belle uvedli u nás známý kanadský zpěvák Garou, Francouz Patrick Fiori a kanadský zpěvák, skladatel, básník, herec a producent Daniel Lavoie. Singl s touto písní se ve Francii stal nejprodávanějším nejen za rok 1998, ale i za celá devadesátá léta a je třetím nejprodávanějším singlem v historii francouzské populární hudby. Na prestižním předávání francouzských hudebních cen Victoires de la Musique byla v roce 1999 píseň Belle vyhlášena Písní roku a nominována na Píseň století. Na několik muzikálových hitů v podání 4 Tenorů se můžete těšit v některém z chystaných pořadů našeho Muzikál expresu.