Adam Plachetka vydal druhé muzikálové album – Music Man

Minulé muzikáloé album a koncert Adama Plachetky měly u kritiků a publika takový úspěch, že se zpěvák letos rozhodl do světa muzikálu vrátit. Náramně se mu v něm totiž zalíbilo.

Jsou to tři roky, co Adam Plachetka nahrál za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu s dirigentem Tomášem Netopilem své první nadžánrové album Impossible Dream s písněmi z jeho oblíbených muzikálů. Koncert, který se u příležitosti vydání tohoto alba konal v pražském Fóru Karlín, zaznamenala Česká televize a odvysílala ho v roce 2017 během vánočních svátků.

Dne 27. října letošního roku se měl v pražském Fóru Karlín konat u příležitosti vydání alba Music Man druhý Plachetkův muzikálový koncert. I ten ovšem zhatila coronavirová pandemie a s ní spojená opatření. A tak se těšme z nových muzikálových árií v současnosti rozhodně nejslavnějšího tuzemského basbarytonisty se světovým renomé.

Všech sedmnáct nahrávek tohoto alba pořídil Adam Plachetka za doprovodu Pražského rozhlasového symfonického orchestru pod taktovkou Roberta Jindry. Nikdy neměl svět opery a muzikálu k sobě tak blízko, jako v našem miléniu. Jasně to dokládá i Plachetkovo druhé muzikálové album vydané Radioservisem. Najdete na něm árie z muzikálů Music Man, Jekyll & Hyde, My Fair Lady, Miss Saigon, Jesus Christ Superstar, Singing In The Rain (Zpívání v dešti), Beauty And The Beast (Kráska a zvíře), Les Misérables (Bídníci), Grease (Pomáda), Tanz der Vampire (Ples upírů), The King And I (Král a já), The Sound Of Music (Za zvuků hudby) a Monty Python’s Spamalot.