Pořady

Muzikál expres neděle 4. června a 9. června 2023

Nedělní Muzikál expres připomene 55. narozeniny Jasona Donovana, kterého proslavila titulní role v muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. Dále bude informovat o chystané podzimní londýnské premiéře krimi-muzikálu Rebecca Michaela Kunzeho a Sylvestera Levaye. A také o červnové derniéře jejich titulu Elisabeth, který sklízel úspěch v divadle J. K. Tyla v Plni a z našich muzikálových scén nezmizí na dlouho. Ve druhé části vás pozveme do nového Muzea Broadwaye, které bylo před nedávnem otevřeno v New Yorku. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 4 června v sedm večer nebo v páteční repríze 9. června v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 28. května a 2. června 2023

Nedělní Muzikál expres vzpomene na 25. výročí úmrtí smrti Franka Sinatry a pozve vás do Londýna na poněkud zvláštní titul Muzikál peče celá země. Druhá část bude věnována dalšímu dílu naší fonotéky. Zazní skladby v podání Dashi a Jana Smigmatora, který slavil úspěch v newyorské Carnegie Hall. A také nedávné nahrávky Báry Basikové a Jakuba Hübnera za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 28. května v sedm večer nebo v páteční repríze 2. června v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 21. května a 26. května 2023

Nedělní Muzikál expres připomene nedávno zesnulou pěvkyni Soňu Červenou jako první „Káču“ v muzikálu Divotvorný hrnec v roce 1948. Pozve vás do Divadla J. K. Tyla v Plzni na premiéru Bernsteinova Candida. A protože květen, tedy Máj je měsícem lásky, druhá část bude věnována milostným duetům z muzikálů Fantom Opery, Lví král, Moulin Rouge! a dalších. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 21. května v sedm večer nebo v páteční repríze 26. května v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 7. května a 12. května 2023

Nedělní Muzikál expres připomene výročí slavných kultovních muzikálů Šach a Pokrevní bratři. A také 50. výročí úmrtí libretisty Vratislava Blažka. Z jeho pera zazní skladby z filmových muzikálů Limonádový Joe, Starci na chmelu a Dáma na kolejích. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 7. května v sedm večer nebo v páteční repríze 12. května v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 16. dubna a 21. dubna 2023

Nedělní Muzikál expres vás pozve na českou premiéru muzikálu Velká ryba do Městského divadla Brno. Dále připomene nedožité 80. narozeniny slavného muzikálového choreografa, režiséra a libretisty Michaela Bennetta a 90 let od broadwayské premiéry Žebrácké opery. Druhá část bude věnována životopisnému jukebox-muzikálu zpěvačky Tiny Turnerové. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 16. dubna v sedm večer nebo v páteční repríze 21. dubna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Velikonoční Muzikál expres pátek 7. dubna a neděle 9. dubna 2023

Velikonoční vydání Muzikál expresu bude věnováno životnímu polokulatému výročí 75 let krále světového muzikálu, tedy Andrea Lloyda Webbera. A protože jeho první slavný muzikál Jesus Christ Superstar si spojujeme se svátkem Velikonoc, vydáme se ve druhé polovině pořadu jeho českou stopou. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy výjimečně v premiéře na Velký pátek 7. dubna v 21 hodin nebo v nedělní repríze 9. dubna v 19 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 2. dubna a 14. dubna 2023

Nedělní Muzikál expres pogratuluje k osmdesátým narozeninám dvěma velikánům světového hudebního divadla. Dožívají se jich komis Eric Idle z uskupení Monty Python a libretista Richard Stilgoe. Mezi jeho nejznámější tituly patří muzikál na kolečkových bruslích Starlight Express. Ve druhé části v rubrice Fonotéka Muzikál expresu zazní skladby z ostravských muzikálů Fantom Londýna, Rebeca a Jesus Christ Superstar. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 2. dubna v sedm večer nebo v páteční repríze 7. dubna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 26. března a 31. března 2023

Nedělní Muzikál expres připomene muzikál Šumař na střeše a jeho nejslavnějšího představitele Chaima Topola, který zemřel ve věku 87 let. Muzikálovému herci Mariánovi Vojtkovi pogratuluje k padesátinám. Druhá část bude věnována muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, od jehož prvního uvedení uplynulo 55 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 26. března v sedm večer nebo v páteční repríze 31. března v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 19. března a 24. března 2023

Nedělní Muzikál expres přinese informace o tom, které muzikály byly v Londýně nominovány na prestižní Ceny Laurence Oliviera. Dále bude informovat o dramaturgických plánech Městského divadla Brno v příští sezóně. Ve druhé části v rubrice Fonotéka Muzikál expresu zazní skladby muzikálů Děj se co děj, Kočky, Evita, Fantom Opery, Čarodějka a Moulin Rouge. A to v podání pražských muzikálových herců a zpěváků. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 19. března v sedm večer nebo v páteční repríze 24. března v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 12. března a 17. března 2023

Nedělní Muzikál expres připomene 75. výročí uvedení prvního muzikálu nejen u nás, nýbrž v celé kontinentální Evropě. Řeč bude o Divotvorném hrnci, který z repertoáru divadel nezmizel dodnes. Dále připomene několik výročí narození. Konkrétně amerického režiséra Vincenta Minelliho, překladatele muzikálů Iva T. Havlů a skladatele Stephena Schwartze. U nás je nejznámější jeho muzikál Wicked, tedy Čarodějka. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 12. března v sedm večer nebo v páteční repríze 17. března v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 5. března a 10. března 2023

Nedělní Muzikál expres vás pozve do Divadla Semafor na nové nastudování legendární opery / muzikálu Dobře placená procházka. Dále připomene sté výročí narození Rudolfa Pellara. Druhá část bude věnována muzikálovým nahrávkám Shirley Bassey. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 5. března v sedm večer nebo v páteční repríze 10. března v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 26. února a 3. března 2023

Nedělní Muzikál expres připomene nedávné úmrtí renomovaného skladatele Burta Bacharacha. Dále posluchače pozve do Londýna na muzikálové novinky Band´s Visit a Tammy Faye. Ta druhá pochází z pera skladatele Eltona Johna. Ve druhé části v rubrice Fonotéka Muzikál expresu zazní skladby ze starších inscenací Divadla J. K. Tyla v Plzni. A to z muzikálů Dobře placená procházka, Josef a jeho kouzelný pestrobarevný plášť nebo Kočky. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 26. února v sedm večer nebo v páteční repríze 3. března v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 19. února a 24. února 2023

Nedělní Muzikál expres připomene nedávné úmrtí Naďy Urbánkové a dirigenta Caspara Richtera, který mnoho let pomáhal budovat muzikálovou scénu ve Vídni. Pogratuluje k životnímu výročí muzikálové divě Báře Basikové. Ve druhé části připomene několik hudebních filmů režiséra Zdeňka Podskalského, od jehož narození uplynulo sto let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 19. února v sedm večer nebo v páteční repríze 24. února v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 12. února a 17. února 2023

Nedělní Muzikál expres přinese podrobné informace o německém nastudování muzikálu Moulin Rouge v Kolíně nad Rýnem. Dále zazní několik nahrávek z nového CD muzikálu s písněmi Hany Zagorové Biograf Láska pražského Divadla Kalich. Druhá část bude patřit Fonotéce Muzikál expresu. Zazní české nahrávky ze slavných muzikálů Největší showman, Ples upírů, Rebecca a Spamelot. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 12. února v sedm večer nebo v páteční repríze 17. února v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 5. února a 10. února 2023

Nedělní Muzikál expres vás pozve na lednovou premiéru muzikálu Zpívání v dešti do Divadla Hybernia v Praze. Připomene několik významných výročí a ve druhé části přinese několik hudebních ukázek z londýnského nastudování muzikálu Zpět do budoucnosti. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 5. února v sedm večer nebo v páteční repríze 10. února v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 29. ledna a 3. února 2023

Nedělní Muzikál expres vás pozve na únorovou premiéru muzikálu Sweeney Todd do Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Dále připomene 35. výročí broadwayské premiéry Fantoma opery. Druhá část bude věnována velké broadwayské legendě 20. století, režisérovi a producentovi Haroldu Princovi. Uplyne totiž 95 let od jeho narození. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 29. ledna v sedm večer nebo v páteční repríze 3. února v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 22. ledna a 27. ledna 2023

Nedělní Muzikál expres oslaví 90. narozeniny slavné broadwayské muzikálové divy Chity Rivery. Dále připomene výročí premiér muzikálů Ragtime a Sarafina. Druhá část bude věnována nové rubrice Fonotéka Muzikál expresu. Zazní v ní například české nahrávky ze slavných děl Porgy a Bess, Miss Saigon nebo Billy Elliot. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 22. ledna v sedm večer nebo v páteční repríze 27. ledna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 15. ledna a 20. ledna 2023

Nedělní Muzikál expres vás pozve na lednovou premiéru muzikálu Matylda do Městského divadla Brno. A připomene také několik výročí. Především 60 let od broadwayské premiéry muzikálu Oliver! Šlo tehdy o vůbec první anglický muzikál uvedený na newyorské Broadwayi. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 15. ledna v sedm večer nebo v páteční repríze 20. ledna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 8. ledna a 13. ledna 2023

Nedělní Muzikál expres přinese informace, na jaké premiéry se do konci sezóny mohou diváci těšit v českých muzikálových divadlech v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Druhá část bude věnována muzikálovým melodiím operní divy Kiri Te Kanawa. A to od klasiky až po moderní tituly. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 8. ledna v sedm večer nebo v páteční repríze 13. ledna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 1. ledna a 6. ledna 2023

Novoroční Muzikál expres přinese rekapitulaci událostí na domácí muzikálové scéně v právě uplynulém roce 2022. Připomene, s jakými problémy se v souvislosti s kovidem potýkala divadla. Hlavně však zmíní nejúspěšnější premiéry roku a kdo se stal držitelem Ceny Thálie v kategorii muzikálu. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 1. ledna v sedm večer nebo v páteční repríze 6. ledna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres repríza pátek 30. prosince 2022

Páteční repríza Muzikál expresu bude tentokrát ve znamení mnoha výročí. Připomene 50 let od vzniku filmové verze a 55 let od české premiéry muzikálu Muž z La Manchy. Od premiéry filmu Saturday Night Fever pak uplynulo 45 let. Druhá část bude patřit hudebnímu velkofilmu Největší showman. Ten diváky baví již pět let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v pátek 30. prosince v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 25. prosince 2022 (premiéra)

Nedělní Muzikál expres se ponese na vlnách vánočních melodií. Zazní písně z muzikálů, které se v době těchto svátků odehrávají. A to jak ze zahraničních titulů, tak i z domácích. Více tedy v neděli 25. prosince v sedm večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 18. prosince a 23. prosince 2022

Nedělní muzikál expres bude tentokrát ve znamení mnoha výročí. Připomene 50 let od vzniku filmové verze a 55 let od české premiéry muzikálu Muž z La Manchy. Od premiéry filmu Saturday Night Fever pak uplynulo 45 let. Druhá část bude patřit hudebnímu velkofilmu Největší showman. Ten diváky baví již pět let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 18. prosince v sedm večer nebo v páteční repríze 23. prosince v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 11. prosince a 16. prosince 2022

Nedělní Muzikál expres představí premiérově několik dalších nahrávek s Bárou Basikovou a Jakubem Hübnerem z letošního nahrávání se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Ve druhé části připomene, že letos uplynulo 20 od filmové premiéry muzikálu Chicago, v němž nevstupuje ani jeden kladný hrdina. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 11. prosince v sedm večer nebo v páteční repríze 16. prosince v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 4. prosince a 9. prosince 2022

Close up Broadway Sign on sidewalk of Manhattan, New York

Tématem nedělního Muzikál expresu bude TOP 10 Broadwaye. Dozvíte se, kterých deset muzikálů se v její historii hrálo nebo hraje nejdéle. Samozřejmě nebudou chybět i podrobnější informace a také zazní ukázka z každého z nich. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 4. prosince v sedm večer nebo v páteční repríze 9. prosince v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 27. listopadu a 2. prosince 2022

Nedělní Muzikál expres představí premiérově další nahrávku s Bárou Basikovou z letošního nahrávání se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Dále pozve na muzikál Betlém hledá Superstar do Divadla Na Fidlovačce. Ve druhé části pak připomene muzikálové nahrávky Josého Carrerase. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 27. listopadu v sedm večer nebo v páteční repríze 2. prosince v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 20 listopadu a 25. listopadu 2022

Nedělní Muzikál expres pozve na Divadla J. K. Tyla v Plzni na premiéru původního českého muzikálu Kozí válka. Také zazní tři novinky z letošní produkce Muzikál expresu. Druhá část bude věnována skladateli a textaři Jimovi Steinmanovi k jeho nedožitým 75. narozeninám. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 20. listopadu v sedm večer nebo v páteční repríze 25. listopadu v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 13. listopadu a 18. listopadu 2022

Nedělní Muzikál expres vás pozve na novinku Divadla Broadway – jukebox muzikál Okno mé lásky. Bude informovat o chystané inscenaci The Bodygard v Hudebním divadle Karlín a ve druhé části připomene, že Lví král se již hraje na Broadwayi a také v Londýně plných 25 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 13. listopadu v sedm večer nebo v páteční repríze 18. listopadu v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 6. listopadu a 11. listopadu 2022

Nedělní Muzikál expres přinese informace o trnité cestě k úspěchu posledního muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Cinderella. Dále popřeje vše nejlepší Martě Kubišové k jejímu životnímu jubileu. Druhá část bude věnována muzikálovým nahrávkám legendárního amerického zpěváka Johnnyho Mathise. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 6. listopadu v sedm večer nebo v páteční repríze 11. listopadu v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 30. října a 4. listopadu 2022

Nedělní Muzikál expres přinese malou vzpomínku na zesnulou herečku Angelu Lansburiovou a skvělého hollywoodského libretisty Adolpha Greena, od jeho smrti uplynulo 20 let. Druhá část bude věnována historii rockového muzikálu Hair, který právě před šedesáti lety rozbouřil poklidné vody amerického hudebního divadla. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 30. října v sedm večer nebo v páteční repríze 4. listopadu v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 23. října a 28. října 2022

Nedělní Muzikál expres vás bude informovat o tom, že po 35 letech uvádění bude mít na Broadwayi derniéru nejdéle hraný muzikál v její historii. Tedy Fantom opery. Ve druhé části bude hostem pořadu muzikálový, operetní a operní zpěvák Jan Ježek. Mimo jiné první představitel role Jeana Valjana v muzikálu Bídníci v Česku. Uslyšíme nejen jeho nahrávky, ale i názory, co by bylo vhodné na české muzikálové scéně zlepšit. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 23. října v sedm večer nebo v páteční repríze 28. října v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 16. října a 21. října 2022

Nedělní Muzikál expres vás pozve do Městského divadla Brno na českou premiéru muzikálu Medicus a do Ostravy na Producenty. Tedy na muzikál s podtitulem Návod, jak zničit broadwayskou show. Druhá část bude věnována muzikálovým nahrávkám Pavla Vítka, který před nedávnem oslavil 60. narozeniny. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 16. října v sedm večer nebo v páteční repríze 21. října v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 9. října a 14. října 2022

Nedělní Muzikál expres vás pozve do pražského Divadla Kalich na muzikál Biograf láska s písněmi Hany Zagorové. Dále do Vídně na nové nastudování krimi-muzikálu Rebecca. Také připomene 25. výročí světové premiéry Plesu upírů. Ve druhé části zazní muzikálové nahrávky trojnásobně Zlaté slavice Petry Janů. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 9. října v sedm večer nebo v páteční repríze 14. října v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 2. října a 7. října 2022

Nedělní Muzikál expres přinese aktuality ze současné londýnské muzikálové scény. Také připomene 40. výročí úmrtí hollywoodské hvězdy Grace Kellyové. Ve druhé části pak zazní muzikálové melodie proslulého nadžánrového mužského vokálního kvarteta Il Divo. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár.Více tedy v neděli 2. října v sedm večer nebo v páteční repríze 7. října v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 25. září a 30. září 2022

Nedělní Muzikál expres se ponese na vlnách výročí. Přinese portrét filmového režiséra Baze Luhrmanna, který se tento měsíc dožívá šedesáti let. Také vzpomene nedožité 75. narozeniny muzikálového a operního režiséra Jozefa Bednárika. A ve druhé části přinese portrét režiséra a choreografa Boba Fosseho, od jehož smrti uplynulo 35 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 25. září v sedm večer nebo v páteční repríze 30. září v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 18. září a 23. září 2022

Nedělní Muzikál expres nás zavede očima svého korespondenta do Londýna a prozradí, co nového se tam odehrává na současné muzikálové scéně. Ve druhé části vzpomene 65. výročí světové premiéry West Side Story, která se stala zásadním mezníkem v historii světového muzikálu. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 18. září v sedm večer nebo v páteční repríze 23. září v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 11. září a 16. září 2022

Nedělní Muzikál expres prozradí, kdo získal nominace na letošní Ceny Thálie v kategorii muzikál, opereta a jiné hudebně dramatické žánry. Poté přinese medailonek muzikálových nahrávek Olivie Newton-John, která zemřela v průběhu letošního léta. Ve druhé části prozradí, co v nové divadelní sezóně připravují přední české muzikálové scény. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 11. září v sedm večer nebo v páteční repríze 16. září v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 4. září a 9. září 2022

Nedělní vydání Muzikál expresu se po prázdninových reprízách opět vrátí k aktuálním informacím. Pozve kupříkladu do Vídně na premiéry muzikálů Rebecca a Zvoník od Matky boží. Další pozvánka pak bude k televizním přijímačům. ČT Art totiž přinese 9. září večer záznam výročního koncertu Muzikál expres 30, který jste již v našem vysílání slyšeli. Ve druhé části se pak ponese na vlnách muzikálových melodiích s letní tematikou. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 4. září v sedm večer nebo v páteční repríze 9. září v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 28. srpna a 2. září 2022

Nedělní prázdninová repríza Muzikál expresu vás pozve na Ostravy na premiéru muzikálu Líp se loučí v neděli a do Vídně na nové nastudování krimi-muzikálu Rebecca. Ve druhé části připomene 70 let od premiéry hudebního filmu Zpívání v dešti, který nás zavádí do zákulisí Hollywoodu v době nástupu zvukového filmu. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 28. srpna v sedm večer nebo v páteční repríze 2. září v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 21. srpna a 26. srpna 2022

Nedělní prázdninová repríza Muzikál expresu připomene 115. výročí narození producenta Florenze Ziegfelda, který stál u zrodu vůbec prvního muzikálu. Dále připomene několik výročí premiér slavných muzikálových titulů a ve druhé části oslaví 75. narozeniny skladatele Eltona Johna. Takže zazní melodie z jeho muzikálů Lví král, Aida a Billy Elliot. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 21. srpna v sedm večer nebo v páteční repríze 26. srpna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 14. srpna a pátek 19. srpna 2022

Nedělní prázdninová repríza Muzikál expresu nás přenese do Hudebního divadla Karlín. Uslyšíme druhou část slavnostního koncertu ke 30. výročí existence tohoto pořadu. Skladby z nejznámějších zahraničních i tuzemských muzikálů za doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma zazpívají Bára Basiková, Dasha, Michaela Nosková, Roman Tomeš, Tomáš Savka, Jakub Hübner, Pavel Režný a další. Večerem provázejí Sandra Pogodová a Lukáš Adam. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 7. srpna a pátek 12. srpna 2022

Nedělní prázdninová repríza Muzikál expresu nás přenese do Hudebního divadla Karlín. Uslyšíme první část slavnostního koncertu ke 30. výročí existence tohoto pořadu. Skladby z nejznámějších zahraničních i tuzemských muzikálů za doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma zazpívají Bára Basiková, Dasha, Michaela Nosková, Roman Tomeš, Tomáš Savka, Jakub Hübner, Pavel Režný a další. Večerem provázejí Sandra Pogodová a Lukáš Adam. Mimo jiné bude pokřtěno i CD Muzikál Expres 30. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 31. července a 5. srpna 2022

Nedělní prázdninová repríza Muzikál expresu představí nové muzikálové projekty v Praze a přinese nominace na letošní broadwayské Ceny Tony. Připomene také muzikálové role Josefa Zímy, který letos oslavil 90. narozeniny. Ve druhé části přinese nové nahrávky ze světových muzikálů, které má na repertoáru plzeňský soubor Divadla J. K. Tyla. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 31. července v sedm večer nebo v repríze v pátek 5. srpna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 27. července a 29. července 2022

Nedělní prázdninová repríza Muzikál expresu vás pozve do Divadla Kalich, kde roli Krysaře nastudoval dodatečně Jan Kříž. Poté vás seznámí s tím, na co se mohou diváci v dohledné době těšit v Městském divadle Brno. Hostem druhé poloviny bude muzikálový herec Pavel Režný, kterého je v Divadle J. K. Tyla v Plzni možné spatřit v muzikálech Elisabeth, Sunset Boulevard, Fun Home a dalších. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 27. července v sedm večer nebo v repríze v pátek 29. července v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 17. července a pátek 22. července 2022

V nedělním prázdninové repríze v Muzikál expresu uslyšíme dvě zbrusu nové nahrávky z muzikálu Sunset Boulevard v podání Báry Basikové. Také bude následovat pozvánka na rodinný muzikál Ostrov pokladů do divadla Broadway v Praze. Druhá část bude věnována 30. výročí uvedení prvního muzikálu superlativů u nás, tedy slavných Les Misérables – Bídníci. Uslyšíme nejen originální české nahrávky z té doby, ale i informace o okolnostech, za kterých premiéra vznikala. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 17. července v sedm večer nebo v repríze v pátek 22. července v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 10. července a pátek 15. července 2022

Nedělní prázdninová repríza Muzikál expresu nás přenese do Hudebního divadla Karlín. Uslyšíme druhou část slavnostního koncertu ke 30. výročí existence tohoto pořadu. Skladby z nejznámějších zahraničních i tuzemských muzikálů za doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma zazpívají Bára Basiková, Dasha, Michaela Nosková, Roman Tomeš, Tomáš Savka, Jakub Hübner, Pavel Režný a další. Večerem provázejí Sandra Pogodová a Lukáš Adam. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.v

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 3. července a pátek 8. července 2022

Nedělní prázdninová repríza Muzikál expresu nás přenese do Hudebního divadla Karlín. Uslyšíme první část slavnostního koncertu ke 30. výročí existence tohoto pořadu. Skladby z nejznámějších zahraničních i tuzemských muzikálů za doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma zazpívají Bára Basiková, Dasha, Michaela Nosková, Roman Tomeš, Tomáš Savka, Jakub Hübner, Pavel Režný a další. Večerem provázejí Sandra Pogodová a Lukáš Adam. Mimo jiné bude pokřtěno i CD Muzikál Expres 30. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 26. června a pátek 1. července 2022

Nedělním vydání Muzikál expresu připomene hned celou řadu výročí. Tedy, 15 let od premiéry filmové verze muzikálu Haispray, nedožité 90. narozeniny Waldemara Matušky a také šedesátiny jedné z největších muzikálových hvězd současnosti, Michaela Balla. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 26. června v sedm večer nebo v repríze v pátek 1. července v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 19. června a pátek 24. června 2022

V nedělním vydání v Muzikál expresu uslyšíme dvě zbrusu nové nahrávky z muzikálu Sunset Boulevard v podání Báry Basikové. Také bude následovat pozvánka na rodinný muzikál Ostrov pokladů do divadla Broadway v Praze. Druhá část bude věnována 30. výročí uvedení prvního muzikálu superlativů u nás, tedy slavných Les Misérables – Bídníci. Uslyšíme nejen originální české nahrávky z té doby, ale i informace o okolnostech, za kterých premiéra vznikala. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 19. června v sedm večer nebo v repríze v pátek 24. června v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 12. června a 17. června 2022

Nedělní Muzikál expres vás pozve na nový muzikál Maminy do Divadla Lucie Bílé a na open air uvedení historického muzikálu Elisabeth v amfiteátru Lochotín v Plzni. Dále připomene sté výročí narození jedné z největších hvězd hudebního divadla a filmu minulého století, tedy Judy Garlandové. Druhá část pořadu bude věnována muzikálovým melodiím v podání Heleny Vondráčkové, se kterou tak oslavíme její 75. narozeniny. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 12. června v sedm večer nebo v repríze v pátek 17. června v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 5. června a pátek 10. června 2022

V nedělním vydání Muzikál expresu vás pozve na letošní muzikálové festivaly do Brna a do Plzně. Připomene 110. výročí narození skladatele Josepha Steina, tedy autora muzikálů Šumař na střeše a Zorba. Druhá polovina pak bude věnována muzikálu Za zvuků hudby, který měl premiéru v Hudebním divadle Karlín před dvaceti lety, a to těsně před nechvalnou povodní roku 2002. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 5. června v sedm večer nebo v repríze v pátek 10. června v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 29. května a pátek 3. června 2022

V nedělním vydání bude Muzikál expres informovat, se který muziky se loučí londýnský West End. Oslaví 55. narozeny Leony Machálkové a připomene 120. výročí narození amerického skladatele Mereditha Wilsona. Druhá polovina pak bude věnována nahrávkám z nové filmové verze muzikálu West Side Story, který natočil orcarový režisér Steven Spielberg. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 29. května v sedm večer nebo v repríze v pátek 3. června v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 22. května a 27. května 2022

Nedělní Muzikál expres představí nové muzikálové projekty v Praze a přinese nominace na letošní broadwayské Ceny Tony. Připomene také muzikálové role Josefa Zímy, který tento měsíc oslavil 90. narozeniny. Ve druhé části přinese nové nahrávky ze světových muzikálů, které má na repertoáru plzeňský soubor Divadla J. K. Tyla. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 22. května v sedm večer nebo v repríze v pátek 27. května v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 15. května a pátek 20. května 2022

V nedělním vydání vás Muzikál expres pozve na muzikály, které budou o prázdninách uvedeny v rámci 11. ročníku projektu Kultura pod hvězdami na tuzemských hradech a zámcích. A také na mimořádný koncert do pražského Studia Ypsilon s názvem Slavné narozeniny a my aneb Večerní jazz je lásky čas. Druhá polovina pak bude věnována jukebox muzikálu The Cher Show s písněmi této slavné zpěvačky. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 15. května v sedm večer nebo v repríze v pátek 20. května v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 8. května a 13. května 2022

Nedělní Muzikál expres představí „muzikálovou tvář“ swingového zpěváka Jana Smigmatora. Připomene také 60. výročí světové premiéry komediálního muzikálu V Římě na place byla legrace. Druhá část bude patřit rubrice „Muzikál a já“. Hostem bude muzikálový herec a producent Tomáš Vaněk, známý kupříkladu z pražských inscenací Fantoma Opery a Čarodějky. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 8. května v sedm večer nebo v repríze v pátek 13. května v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 1. května a pátek 6. května 2022

V nedělním vydání vás Muzikál expres pozve na mimořádné oper air představení muzikálu Elisabeth v plzeňském Lochotíně. Dále připomene čtvrt století od světové premiéry muzikálu Jekyll a Hyde. Druhá polovina pořadu pak bude věnována milostným duetům z nejznámějších muzikálů. Neboť přichází Máj a s ním i lásky čas. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 1. května v sedm večer nebo v repríze v pátek 6. května v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 24. dubna a 29. dubna 2022

Nedělní vydání Muzikál expresu bude informovat o laureátech letošních prestižních londýnských Cen Laurence Oliviera. Dalším tématem je otevření Divadla Lucie Bílé. Ve druhé polovině pořadu oslavíme osmdesátiny muzikálové hvězdy první velikosti, tedy Barbry Streisandové. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 24. dubna v sedm večer nebo v repríze v pátek 29. dubna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres pátek 15. dubna a neděle 17. dubna

Velikonoční vydání Muzikál expresu má nejprve připraven medailonek slavného amerického herce Joela Greye, který oslavuje 90. narozeniny. Druhá polovina pak bude věnována dvěma muzikálovým titulům s velikonočním tematikou. Zazní melodie z muzikálů Godspell a Jesus Christ Superstar. Premiéru uslyšíte na vlnách Českého rozhlasu Dvojka výjimečně již na Velký pátek 15. dubna v 21 hodin a v repríze v neděli 17. dubna sedm večer. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 10. dubna a 22. dubna 2022

Nedělní vydání Muzikál expresu vás pozve do Divadla Kalich, kde roli Krysaře nastudoval dodatečně Jan Kříž. Poté vás seznámí s tím, na co se mohou diváci v dohledné době těšit v Městském divadle Brno. Hostem druhé poloviny bude muzikálový herec Pavel Režný, kterého je v Divadle J. K. Tyla v Plzni možné spatřit v muzikálech Elisabeth, Sunset Boulevard, Fun Home a dalších. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 10. dubna v sedm večer nebo v repríze v pátek, výjimečně až 22. dubna, v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 3. dubna a 8. dubna 2022

Nedělní vydání Muzikál expresu vás pozve na Ostravy na premiéru muzikálu Líp se loučí v neděli a do Vídně na nové nastudování krimi-muzikálu Rebecca. Ve druhé části připomene 70 let od premiéry hudebního filmu Zpívání v dešti, který nás zavádí do zákulisí Hollywoodu v době nástupu zvukového filmu. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 3. dubna v sedm večer nebo v páteční repríze 8. dubna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 27. března a 1. dubna 2022

Nedělní vydání Muzikál expresu připomene 115. výročí narození producenta Florenze Ziegfelda, který stál u zrodu vůbec prvního muzikálu. Dále připomene několik výročí premiér slavných muzikálových titulů a ve druhé části oslaví 75. narozeniny skladatele Eltona Johna. Takže zazní melodie z jeho muzikálů Lví král, Aida a Billy Elliot. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 27. března v sedm večer nebo v páteční repríze 1. dubna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 20. března a 25. března 2022

Nedělní vydání Muzikál expresu přinese nominace na prestižní britské Ceny Laurence Oliviera v kategorii muzikál. Dále oslaví důležitá životní jubilea řady osobností světové muzikálové scény. Jsou jimi libretista Luc Plamondon, dramatik Hugh Wheeler, muzikálová diva Glenn Close a broadwayský komik a zpěvák Matthew Broderick. A kolikáté jejich narozeniny si připomene? To vám v Muzikál expresu prozradí Michael Prostějovský a Pavel Bár v neděli 20. března v sedm večer nebo v páteční repríze 25. března v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 13. března a 18. března 2022

Nedělní vydání Muzikál expresu připomene 80. narozeniny českého textaře a překladatele muzikálů Eduarda Krečmara. A také 55. narozeniny britsko-americké muzikálové hvězdy Johna Borrowmana. Druhá část bude věnována muzikálovým titulům autorské dvojice John Kander a Fred Ebb. První z nich se totiž dožívá neuvěřitelných 95 let a je tak posledním žijícím bardem Broadwaye její tzv. Zlaté éry muzikálu. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 13. března v sedm večer nebo v páteční repríze 18. března v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 6. března a 11. března 2022

Nedělní vydání Muzikál expresu připomene, že již celých pět let má ostravské Národní divadlo moravskoslezské na svém repertoáru slavný krimi-muzikál Rebecca. Dále připomene 20. výročí newyorské premiéry komorního muzikálu Pět let zpět. Ve druhé časti přinese aktuální informace svého korespondenta ze současné muzikálové scény na londýnském West Endu. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 3. března v sedm večer nebo v páteční repríze 11. března v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 27. února a 4. března 2022

Nedělní vydání Muzikál expresu připomene 80.výročí Věry Vlkové, nositelky Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v oboru opereta a muzikál. A také stejné jubileum zakladatele produkční společnosti Stage Entertainment Joopa van den Endeho. Dále vás pozve na Czech Cabaret Show, tedy projektu, jakým je třebas slavný Moulin Rouge. Druhá část bude věnována nahrávkám ze slavných muzikálů, které uvádí nebo uváděl muzikálový soubor Divadla J. K. Tyla v Plzni. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 20. února v sedm večer nebo v páteční repríze 25. února v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 20. února a 25. února 2022

Nedělní vydání Muzikál expresu vás pozve na českou premiéru muzikálu Fun Home do Plzně. Uslyšíte i několik nahrávek z nové filmové verze slavného muzikálu West Side Story, kterou natočil Steven Spielberg. Ve druhé časti si připomeneme 50. výročí broadwayské premiéry kultovního muzikálu Pomáda. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 20. února v sedm večer nebo v páteční repríze 25. února v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 13. února a 18. února 2022

Nedělní vydání Muzikál expresu se ponese na vlně slavných výročí. Připomene, že před pěti lety měl českou premiéru muzikál Čarodějky z Eastwicku a před třiceti na Broadwayi muzikál Crazy For You s písněmi bratří Gershwinových. Druhá část bude věnována muzikálovým 50. výročí premiéry filmu Kabaret. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 13. února v sedm večer nebo v páteční repríze 18. února v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 6. února a 11. února 2022

Nedělní vydání Muzikál expresu pozve posluchače na českou premiéru broadwayského muzikálu Hedwig a její Angry Inch. Dále na premiéru britského muzikálu Sněhurka a já, který měl světovou premiéru koncem ledna v Městském divadle Brno. Ve druhé časti pořadu zazní muzikálové nahrávky, které nazpíval Meat Loaf, který zemřel minulý měsíc. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 6. února v sedm večer nebo v páteční repríze 11. února v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 30. ledna a 4. února 2022

Nedělní vydání Muzikál expresu připomene 110. výročí narození skladatele Burtona Lana, tedy autoru populárního Divotvorného hrnce. Také připomene 15. výročí tragické smrti skladatele Karla Svobody. Druhá část bude věnována muzikálovým nahrávkám Lindy Ederové, jejíž jméno je spojováno s broadwayským skladatelem Frankem Wildhornem. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 30. ledna v sedm večer nebo v páteční repríze 4. února v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 23. ledna a 28. ledna 2022

Nedělní vydání Muzikál expresu oslaví 80. narozeniny prvního představitele Fantoma Opery Michaela Crawforda. A také devadesátiny skladatele muzikálu Vlasy, tedy Jamese Rada. Ve druhé časti pořadu zazní písně z cédéčka Muzikál expres 30, které byla slavnostně pokřtěno v rámci slavnostního koncertu ke třicátinám našeho pořadu v polovině ledna letošního roku v Hudebním divadle Karlín. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 23. ledna v sedm večer nebo v páteční repríze 28. ledna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 16. ledna a 21. ledna 2022

Nedělní vydání Muzikál expresu vás pozve na premiéru muzikálu Miss Saigon do Vídně. Dále vysvětlí, jak se z Finianovy duhy stal Divotvorný hrnec, tedy první americký muzikál, který k nám v roce 1948 přivezli Voskovec s Werichem. Druhá část bude věnována méně známým, až kuriozním muzikálovým nahrávkám Barbry Streisandové. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 16. ledna v sedm večer nebo v páteční repríze 21. ledna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 9. ledna a 14. ledna 2022

Nedělní vydání Muzikál expresu vás pozve na premiéru muzikálu Hledá se tenor do Liberce. Dále připomene nedožité devadesátiny textaře a spoluautora řady muzikálů Zdeňka Borovce. Zazní tak melodie z Bídníků, Draculy, Kleopatry i méně známých titulů. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 9. ledna v sedm večer nebo v páteční repríze 14. ledna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 2. ledna a 7. ledna 2022

První vydání Muzikál expresu v roce 2022 přinese rekapitulaci na domácí i zahraniční scéně v uplynulém roce. Připomene 80. narozeniny libretisty Bídníků Alaina Boublila, či padesátiny Idiny Menzelové i jubilea dalších muzikálových hvězd. Zavzpomíná na skladatele a libretistu Jima Steinmana, autora Plesu upírů, který nás loni opustil. Neopomene ani znovuotevření dvou mimořádně důležitých scén po rozsáhlé rekonstrukci. Řeč bude o londýnském Královském divadle Drury Lane a vídeňském Raimundově divadle. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 2. ledna v sedm večer nebo v páteční repríze 7. ledna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 26. prosince 2021

Nedělní Muzikál expres připomene se ponese na vlnách vánočních melodií. Zazní písně z muzikálů, které se v době těchto svátků odehrávají. Nechybět ale budou ani klasické vánoční skladby v podání muzikálových zpěváků. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 16. prosince v sedm večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 19. prosince

Nedělní Muzikál expres připomene 25. výročí filmové verze muzikálu Evita a 35. výročí rovněž filmové verze Malého krámku hrůz. Druhá část bude věnována muzikálovým nahrávkám Sammyho Davise jr. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 19. prosince v sedm večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 12. prosince a 17. prosince 2021

Nedělní Muzikál expres připomene 15 let od premiéry broadwayského muzikálu Probuzení jara a 125 let od narození textaře Iry Gershwina, autora textů k řadě světových evergreenů a také z muzikálu – opeře Porgy a Bess. Druhá část bude věnována muzikálovým nahrávkám světové operní hvězdy první velikosti, tedy Plácida Dominga. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 12. prosince v sedm večer a v repríze v pátek 17. prosince od 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 5. prosince a 10. prosince 2021

Nedělní Muzikál expres připomene desáté, respektive páté výročí broadwayských premiér muzikálů Bonnie a Clyde a Dear Evan Hansen. Druhá část bude patřit vzpomínce na skladatele a textaře Stephena Sondheima, který zemřel 26. listopadu ve věku 91 let. Byl jedním z posledních broadwayských bardů Zlaté éry muzikálu a na svém kontě má mimo textů k West Side Story i vlastní muzikály Sweeney Tood – Ďábelský lazebník z Fleet Street, Company nebo Čarovný les. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 5. prosince v sedm večer a v repríze v pátek 10. prosince v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 28. listopadu a 3. prosince 2021

Nedělní Muzikál expres pozve své posluchače na premiéru muzikálu Sunset Boulevard do Plzně. Poté připomene několik výročí. A sice 35 let od světové premiéry muzikálu Cikáni jsou do nebe, či 55 let od premiéry slavného Kabaretu. Druhá část bude věnována celosvětově úspěšnému muzikálu Matylda. Od jeho premiéry uplynulo už 10 let a hraje se dál. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 28. listopadu v sedm večer a v repríze v pátek 3. prosince od 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 21. listopadu a 26. listopadu 2021

Nedělní Muzikál expres pozve své posluchače na muzikálovou původní novinku Bratři do pražského Divadla Na Fidlovačce. A také připomene několik výročí. Mimo jiné 35 let od předčasného úmrtí nezapomenutelné Laďky Kozderkové. Ve druhé části pak připravil medailonek americkému libretistovi a textaři Lesliemu Bricussovi, který ve věku devadesáti let zemřel minulý měsíc. Naši diváci znají především jeho muzikály Jekyll & Hyde a Victor / Victoria. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 21. listopadu v sedm večer a v repríze v pátek 26. listopadu v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 31. října a 5. listopadu 2021

Nedělní Muzikál expres pozve posluchače do Ostravy na křest CD z muzikálu Pět let zpět a na koncert Davida Deyla do pražské Lucerny, který bude obsahovat řadu muzikálových melodií. Čas bude věnován i výročím. Uplyne totiž 55 let od české premiéry slavné Hello, Dolly! A také 15 let od světové premiéry krimi-muzikálu Rebecca, ke které došlo ve Vídni. U nás má tento muzikál již několik sezón na repertoáru Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 19. září v sedm večer a v repríze v pátek 24. září v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 24. října a 29. října 2021

Nedělní Muzikál expres oslaví 75. narozeniny nejvýznamnějšího muzikálového producenta na světě, Camerona Mackintoshe. Chybět samozřejmě nebudou ukázky z jeho nejznámějších inscenací, tedy Koček nebo Bídníků. Ve druhé části pak připomene 60. výročí filmové West Side Story. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 24. října v sedm večer a v repríze v pátek 29. října v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 17. října a 22. října 2021

Nedělní Muzikál expres přinese další aktuální informace svého korespondenta z londýnského West Endu a připomene několik výročí. Tedy 75. narozeniny americké herečky Susan Sarondové a nedožité devadesátiny českého choreografa Josefa Koníčka. Druhá část bude věnována filmovému muzikálu Američan v Paříži, od jehož uvedení uplynulo 70 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 17. října v sedm večer a v repríze v pátek 22. října od 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 10. října a 15. října 2021

Nedělní Muzikál expres připomene 90. narozeniny velikána českého hudebního divadla Jiřího Suchého. Poté navštívíme s naším korespondentem Londýnský West End a jeho nové inscenace. Druhá část pak bude patřit 50. výročí světové divadelní broadwayské premiéry legendárního rockového muzikálu Jesus Christ Superstar. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 10. října v sedm večer a v repríze v pátek 15. října v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 3. října a 8. října 2021

Nedělní Muzikál expres přinese informaci o slavnostním znovuotevření vídeňské muzikálové scény Raimundovo divadlo, které prošlo dvouletou generální rekonstrukcí. Větší část pořadu pak však bude patřit Haně Talpové, která bude naším hostem. Loni totiž získala Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v kategorii muzikál, opereta. Řeč bude o jejím čtyřicetiletém angažmá v Hudebním divadle Karlín, hostování v Semaforu i pedagogické činnosti. A také o tom, jak fungoval filmový dabing kdysi a dnes. Na svém kontě má totiž několik tisíc dabingových rolí. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 3. října v sedm večer a v repríze v pátek 8. října od 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 26. září a 1. října 2021

Nedělní Muzikál expres přinese informace o tom, jak se postupně otevírají brány divadel na londýnském West Endu. Dále připomene, že i slavný zpěvák Freddie Mercury měl blízko k muzikálu. Druhá část pak bude věnována muzikálovým nahrávkám Karla Gotta. Také se dozvíme, proč tento náš nejslavnější zpěvák nikdy v žádném muzikálu nehrál. Od jeho smrti totiž 1. října uplynou již dva roky. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 26. září v sedm večer a v repríze v pátek 1. října od 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 19. září a 24. září 2021

Nedělní Muzikál expres pozve posluchače do Ostravy na křest CD z muzikálu Pět let zpět a na koncert Davida Deyla do pražské Lucerny, který bude obsahovat řadu muzikálových melodií. Čas bude věnován i výročím. Uplyne totiž 55 let od české premiéry slavné Hello, Dolly! A také 15 let od světové premiéry krimi-muzikálu Rebecca, ke které došlo ve Vídni. U nás má tento muzikál již několik sezón na repertoáru Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 19. září v sedm večer a v repríze v pátek 24. září v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 12. září a 17. září 2021

Nedělní Muzikál expres přinese několik nahrávek zpěváka Adama Lamberta z pera Andrewa Lloyda Webbera. Mimo jiné ze světové novinky Cinderella. Ve druhé části pořadu oslavíme 75. narozeniny Hany Zagorové a připomeneme nejen její muzikálové nahrávky z Divadla Semafor či Divadla Kalich, ale i několik zahraničních melodií. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 12. září v sedm večer a v repríze v pátek 17. září od 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 5. září a 10. září 2021

Po prázdninových reprízách přinese nedělní Muzikál expres opět řadu aktualit. Konkrétně, na které muzikálové tituly se mohou v nové sezóně diváci těšit. Řeč bude o Cabaretu v Divadle Bez zábradlí, Něco shnilého a My Fair Lady v Divadle J. K. Tyla v Plzni, či Pretty Woman v Městském divadle Brno. Druhá část bude věnována návštěvě Londýna. Konkrétně pozvání na obnovenou premiéru muzikálu Fantom Opery a Ledové království do skvěle renovovaného Královského divadla Drury Lane. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 5. září v sedm večer a v repríze v pátek 10. září v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 29. srpna a 3. září 2021

Elisabeth

Nedělní Muzikál expres přinese ve své prázdninové repríze sérii nahrávek z muzikálu Elisabeth, který má na repertoáru v české premiéře Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Hosty na telefonu budou Jan Kříž a Pavel Režný, který za roli jménem Smrt získal letošní Cenu Thálie. Ve druhé části pořadu oslavíme 70. narozeniny skladatele Zdenka Merty, jehož jméno je spjato především s původními muzikálovými tituly Městského divadla Brno. Více tedy v neděli 29. srpna v sedm večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 3. září od 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 22. srpna a 27. srpna 2021

Nedělní Muzikál expres si v prázdninové repríze připomene řadu výročí významných premiér. Půjde o muzikály Ančí, k líci zbraň nebo Godspell. Ale především oslaví 40. výročí světové premiéry jednoho z nejslavnějších muzikálů historie, tedy Kočky. O tom, jak těžce vznikal a jak se proslavil po celém světě, se dozvíte v neděli 22. srpna v sedm večer a v repríze v pátek 27. srpna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 15. srpna a 20. srpna 2021

8. června zavítal opět Muzikál expres do Národního divadla moravskoslezského, aby s ním oslavil 10 let muzikálu superlativů v Divadle Jiřího Myrona a v Divadle „12“. V živém vysílání na vlnách ČRo Ostrava byl pokřtěn Almanach, který divadlo k tomuto výročí souboru operety/muzikálu vydalo. My si tuto neděli slavnostní okamžiky připomeneme v prázdninové repríze Muzikál expresu i na Dvojce. Více se dozvíte v neděli 15. srpna v sedm večer a v repríze v pátek 20. srpna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 8. srpna a 13. srpna 2021

Nedělní Muzikál expres ve své prázdninové repríze oslaví padesáté výročí české premiéry slavného muzikálu Řek Zorba a desáté muzikálu Chyť mě, jestli na to máš. Ve druhé části si zahrajeme sérii nahrávek z muzikálu Billy Elliot, který má v české premiéře na repertoáru Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Chybět nebude ani rozhovor s jejich dirigentem Daliborem Bártou. Více tedy v neděli 8. srpna v sedm večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 13. srpna od 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 1. srpna a 6. srpna 2021

Nedělní Muzikál expres ve své prázdninové repríze přinese informace o české premiéře muzikálu Něco shnilého. Připomene i 25 let od smrti Elly Fitzgeraldové. Ve druhé části připravil přehlídku vlastních nahrávek ze světových muzikálových hitů. A tak v české verzi zazní melodie z muzikálů Starmania, Rebecca, Billy Eliot, Elisabeth a Sunset Boulevard. Více tedy v neděli 1. srpna s sedm večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 6. srpna od 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 25. července a 30. července 2021

V nedělní prázdninové repríze oslaví Muzikál expres 95. narození herce, komika a skladatele Mela Brookse, který je mimo jiné autorem muzikálu Producenti. Zavzpomíná také na zpěvačku Marni Nixonovou, která propůjčila svůj hlas hvězdám ve filmech West Side Story a Král a já. Ve druhé část pak oslaví 40. narozeniny zpěvačky Dashy, bez které si současný český muzikál nedokážeme ani představit. Více tedy v neděli 25. července v sedm večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 30. července od 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 18. července a 23. července 2021

Nedělní Muzikál expres si v prázdninové repríze připomene živý koncert na ČT Art, na kterém muzikálový soubor Národního divadla moravskoslezského rekapitulovat svoji desetiletou muzikálovou historii. Dále oslaví 80. narozeniny s libretistou Alainem Boublilem, autorem slavných Bídníků, Miss Saigon, či muzikálu Marguerite. Druhá část pořadu bude věnována novým nahrávkám z muzikálu Billy Elliot, které Muzikál expres vyrobil ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni. Hosty na telefonu budou představitelky hlavních ženských rolí Ivana Chýlková a Ludmila Molínová. Více tedy v neděli 18. července v sedm večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 23. července ve 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 11. července a pátek 16. července 2021

Nedělní prázdninová repríza Muzikál expresu připomene sté výročí narození významného producenta a zachránce Broadwaye Josepha Pappa. A také 115. nedožité narozeniny režiséra Billyho Wildera. Pokud vám neříká nic jeho jméno, pak názvy jeho filmů jistě ano: Někdo to rád horké, Sunset Boulevard nebo Byt. Ve druhé části zazní muzikálové melodie britské hvězdy Cliffa Richarda, který letos oslaví 81 narozeniny. Více se dozvíte v neděli 11. července v sedm večer a v repríze v pátek 16. července v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 4. července a pátek 9. července 2021

8. června zavítal opět Muzikál expres do Národního divadla moravskoslezského, aby s ním oslavil 10 let muzikálu superlativů v Divadle Jiřího Myrona a v Divadle „12“. V živém vysílání na vlnách ČRo Ostrava byl pokřtěn Almanach, který divadlo k tomuto výročí souboru operety/muzikálu vydalo. My si tuto neděli slavnostní okamžiky připomeneme v prázdninové repríze Muzikál expresu i na Dvojce. Více se dozvíte v neděli 4. července v sedm večer a v repríze v pátek 9. července v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 27. června a 2. července 2021

Nedělní Muzikál expres oslaví 95. narození herce, komika a skladatele Mela Brookse, který je mimo jiné autorem muzikálu Producenti. Zavzpomíná také na zpěvačku Marni Nixonovou, která propůjčila svůj hlas hvězdám ve filmech West Side Story a Král a já. Ve druhé část pak oslaví 40. narozeniny zpěvačky Dashy, bez které si současný český muzikál nedokážeme ani představit. Více tedy v neděli 27. června v sedm večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 2. července od 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 20. června a pátek 25. června 2021

Nedělní Muzikál expres si připomene sté výročí narození významného producenta a zachránce Broadwaye Josepha Pappa. A také 115. nedožité narozeniny režiséra Billyho Wildera. Pokud vám neříká nic jeho jméno, pak názvy jeho filmů jistě ano: Někdo to rád horké, Sunset Boulevard nebo Byt. Ve druhé části zazní muzikálové melodie britské hvězdy Cliffa Richarda, který letos oslaví 81 narozeniny. Více se dozvíte v neděli 20. června v sedm večer a v repríze v pátek 25. června v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 13. června a pátek 18. června 2021

Nedělní Muzikál expres přinese informace o české premiéře muzikálu Něco shnilého. Připomene i 25 let od smrti Elly Fitzgeraldové. Ve druhé části připravil přehlídku vlastních nahrávek ze světových muzikálových hitů. A tak v české verzi zazní melodie z muzikálů Starmania, Rebecca, Billy Eliot, Elisabeth a Sunset Boulevard. Více tedy v neděli 13. června 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 18. června od 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 6. června a pátek 11. června 2021

Nedělní Muzikál expres oslaví 55. narozeniny s přední britskou herečkou Helenou Bonham Carterovou a 60. předního textaře Charlese Harta. Ve druhé části připomene největší muzikálové hity skladatele Cola Portera, od jeho narození uplyne 130 let. Více tedy v neděli 6. června 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 11. června od 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 30. května a pátek 4. června 2021

Nedělní Muzikál expres přinese informace o tom, na co se mohou diváci těšit během léta a podzimu na k předních českých muzikálových scénách. Ve druhé čísti pak oslavíme padesátiny muzikálové hvězdy Idiny Menzelové. Zazní tak ukázky z muzikálů Rent, Čarodějka a Mamma Mia! Více tedy v neděli 30. května 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 4. června v 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 16. května a pátek 21. května 2021

Nedělní Muzikál expres si připomene řadu výročí významných premiér. Půjde o muzikály Ančí, k líci zbraň nebo Godspell. Ale především oslaví 40. výročí světové premiéry jednoho z nejslavnějších muzikálů historie, tedy Kočky. O tom, jak těžce vnikal a jak se proslavil po celém světě, se dozvíte v neděli 16. května 10 minut po sedmé večera a v repríze v pátek 21. května v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 9. května a 14. května 2021

Nedělní Muzikál expres přinese informaci, jak se Londýn připravuje na pozvolné znovuotevření divadel. První vlaštovkou by se měl brzy stát muzikál Haispray. Dále přinese informaci o tom, že autorská dvojice Michael Kunze a Sylvester Levay připravují nový muzikál a sice o skladateli Ludwigovi van Beethovenovi. Ve druhé části pořadu shrneme tvorbu skladatele a textaře Jima Steinmana, který minulý měsíc zemřel ve věku 73 let. Samozřejmě zazní jeho nejznámější melodie. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 9. května 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 14. května od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 2. května a pátek 7. května 2021

Nedělní Muzikál expres pogratuluje k 70. narozeninám skladateli Ondřejovi Soukupovi a připomene méně známý muzikál Andrewa Lloyda Webbera Jeeves. Druhá část bude věnována muzikálu Rent od jehož broadwayské premiéry uplynulo čtvrt století a patří ke zlomovým dílům hudebního divadla jak po stránce hudební, tak i svým námětem. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 2. května 10 minut po sedmé večera a v repríze v pátek 7. května v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 18. dubna a 23. dubna 2021

Nedělní Muzikál expres přinese řadu muzikálových nahrávek, které v průběhu let nazpívala hvězda pop-music Tony Christie. Dále přinese první informace o tom, jak se populární britský muzikál pro děti Tickledom připravuje na česká jeviště pod názvem Lechtinky. Druhá část bude věnována muzikálům, které vznikly na půdorysu slavných dramat a komedií Williama Shakespeara, který se narodil před 405 roky. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 18. dubna 10 minut po sedmé večera a v repríze v pátek 23. dubna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 11. dubna a 16. dubna 2021

Muzikál expres oslaví padesáté výročí české premiéry slavného muzikálu Řek Zorba a desáté muzikálu Chyť mě, jestli na to máš. Ve druhé části si premiérově zahrajeme druhou sérii nahrávek z muzikálu Billy Elliot, který má v české premiéře na repertoáru Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Chybět nebude ani rozhovor s jejich dirigentem Daliborem Bártou. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 11. dubna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 16. dubna od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres pátek 2. dubna a neděle 4. dubna 2021

Velikonoční Muzikál expres má tentokrát premiéru na Velký pátek a reprízu v neděli na Boží hod. Hlavním tématem totiž budou muzikály s velikonoční tematikou – Godspell a Jesus Christ Superstar. Před tím však stačíme oslavit padesátiny Ewana McGregora, hvězdy muzikálu Moulin Rouge! i narozeniny Lucie Bílé. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy výjimečně v páteční premiéře 2. dubna ve 21 hodin a v nedělní repríze 4. dubna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 28. března a 2. dubna

Muzikál expres připomene deset let od světové premiéry extravagantního muzikálu Priscilla, královna pouště, a páté výročí jednoho z nejúspěšnějších titulů současnosti The Book of MormonKniha Mormonova. Ve druhé části připomene výlety do světa muzikálu slavného zpěváka Toma Jonese. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 28. března 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 2. dubna od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 21. března a 26. března 2021

Nedělní Muzikál expres premiérově představí nahrávky z muzikálu Elisabeth, který má na svém repertoáru v české premiéře Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Hosty na telefonu budou samozřejmě i někteří interpreti. Druhá část pořadu bude věnována 65. výročí světové broadwayské premiéry legendárního muzikálu My Fair Lady. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 21. března 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 26. března ve 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 14. března a 19. března 2021

Muzikál expres zavzpomíná na textaře Howarda Ashmana. Vytvořil písňové texty k nejslavnějším filmům z produkce Studia Walta Disneyho a od jeho předčasné smrti uplyne 30 let. Také připomene nedožité sté narozeniny Rudolfa Cortéze, tedy představitele hlavních rolí v premiérovém obsazení divadelních muzikálů Divotvorný hrnec a Limonádový Joe. Ve druhé části oslaví 75. narozeniny se světovou muzikálovou hvězdou první velikosti Lizou Minelli. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 14. března 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 19. března od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 7. března a 12. března 2021

Muzikál expres připomene koncert na ČT Art, v němž muzikálový soubor Národního divadla moravskoslezského rekapitulovat svoji desetiletou muzikálovou historii. Dále oslaví 80. narozeniny libretisty Alaina Boublila, autora slavných Bídníků, Miss Saigon či muzikálu Marguerite. Druhá část pořadu bude věnována novým nahrávkám z muzikálu Billy Elliot, které Muzikál expres vyrobil ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni. Hosty na telefonu budou představitelky hlavních ženských rolí Ivana Chýlková a Ludmila Molínová. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 7. března 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 12. března ve 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 28. února a 5. března 2021

Nedělní Muzikál expres přinese několik nových nahrávek z vlastní produkce. Tedy z CD Z pohádky do pohádky, na kterém zazní slavné pohádkové melodie v podání Jakuba Hübnera a jeho princezen – Dashy, Michaely Štikové Gemrotové, Natálie Grossové a Soni Jungové. Jedná se o skladby ze slavných filmových pohádek i pohádkových muzikálů jako jsou například Šíleně smutná princezna, Princezna ze mlejna, Sněhurka, Nesmrtelná teta, Pyšná princezna, Na vlásku, Mrazík, Popelka, Princezna se zlatou hvězdou, Dívka na koštěti či Tři oříšky pro Popelku. Druhá část pořadu bude věnována muzikálovým nahrávkám slavné zpěvačky Petuly Clarkové. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 28. února 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 5. března od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 21. února a 26. února 2021

Nedělní Muzikál expres připomene úmrtí Christophera Plummera, který ve své době zazářil ve filmu Za zvuků hudby. Dále připomene nedožité sté narozeniny legendárního dirigenta Karla Vlacha. Druhá část pořadu bude věnována slavné britské choreografce Gillian Lynnové. Od jejího narození uplynulo 95 let. Na svém kontě má choreografii ke Kočkám i k Fantomovi opery. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 21. února 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 26. února ve 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 14. února a 19. února 2021

Muzikál expres přinese několik vlastních nahrávek skladeb z muzikálů Děj se co děj, Porgy a Bess, Sunset Boulevard a Ples upírů. Druhá část bude věnována dnes již legendárnímu textaři Zdeňkovi Borovcovi. Pokud jde o muzikály, má na svém kontě Draculu, Monte Crista, Když je v Římě neděle a samozřejmě i české přebásnění Bídníků, tedy Les Misérables. Od jeho smrti uplynulo tento měsíc 20 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 14. února 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 19. února od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 7. února a 12. února 2021

Muzikál expres oslaví 65. narozeniny s hlavním představitelem broadwayského muzikálu Producenti Nathanem Lanem. Dále nedožité sté narozeniny první titulní představitelky muzikálu Hallo, Dolly!, tedy Carol Chaningové. Ve druhé části pak zavzpomíná na legendárního tanečníka, herce, choreografa a režiséra Gena Kellyho. Od jeho smrti uplynulo již 25 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 7. února 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 12. února ve 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 31. ledna a 5. února 2021

Muzikál expres připomene čtvrt století od úmrtí Jonathana Larsona, autora slavného muzikálu Rent. Dalším výročím bude 55 let od broadwayské premiéra Sladké Charity a devadesátiny Leslieho Bricusse, tedy libretisty muzikálu či slavné písně Goldfinger ze stejnojmenné bondiády. Ve druhé části pak zazní melodie z klasického muzikálu Carousel, od jehož filmové premiéry uplyne 65 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 31. ledna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 5. února od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 24. ledna a 29. ledna 2021

Muzikál expres zalistuje v méně známé historii Broadwaye. Vzpomene 50. výročí úmrtí scénáristky Isobely Lennartové, která má na svém kontě mimo jiné slavný muzikál Funny Girl. Dále připomene 80 let od premiéry muzikálu Dáma v temnotách. Ve druhé části pak zazní slavné muzikálové melodie v podání slavného nadžánrového pánského vokálního kvarteta Ill Divo. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 24. ledna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 29. ledna v 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 17. ledna a 22. ledna 2021

Muzikál expres přinese informace o tom, kdy se konečně dočkají diváci nové filmové verze klasického muzikálu West Side Story a muzikálové novinky Everybody’s Talking About JamieVšichni mluví o Jamiem. Ve druhé části pak zazní melodie z francouzského muzikálu Romeo a Julie, od jehož premiéry uplynulo právě 20 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 17. ledna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 22. ledna 2021 od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 10. ledna a 15. ledna 2021

Kdy opět přivítají broadwayská muzikálová divadla diváky? Na to se pokusí odpovědět nedělní Muzikál expres. Ve druhé části pak nabídne řadu nahrávek Michaela Crawforda, který byl prvním Fantomem opery i broadwayským Hrabětem von Krolockem v Plesu upírů. Chybět nebudou ani zajímavosti z jeho dlouholeté kariéry. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 10. ledna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 15. ledna v 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 3. ledna a 8. ledna 2021

Muzikál expres ve svém prvním vydání v roce 2021 zavzpomíná na důležité okamžiky muzikálové scény tuzemské i zahraniční v právě uplynulém roce. Připomene, které premiéry se u nás podařilo ještě realizovat před koronavirovou pandemií i v přestávce před druhým uzavřením divadel. Podobně zhodnotí i situaci v zahraničí. Tam navíc připomene některá významná životní jubilea osobností, jaký jsou například skladatelé Stephen Sondheim a Sylvester Levay nebo režisér Trevor Nunn, či muzikálové hvězda Julie Andrews. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 3. ledna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 8. ledna 2021 od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 27. prosince a 1. ledna 2021

Muzikál expres ve svém posledním vydání roku 2020 představí CD „Ve dvou“ muzikálových herců Markéty Peškové a Radka Novotného. A také zbrusunové nahrávky muzikálové megahvězdy Joshe Grobana. Dále připomene 80 let od premiéry broadwayské klasiky Pal Joey, v jejímž epicentru stál první negativní hrdina v muzikálové historii. Ve druhé části pak zazní melodie z muzikálu Karla Svobody Monte Cristo, od jehož premiéry uplynulo 20 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 27. prosince 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze na Nový rok v pátek 1. ledna 2021 od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 20. prosince a 25. prosince 2020

Muzikál expres v nedělním adventním vydání navodí vánoční atmosféru. Uslyšíme melodie z muzikálů, které se o vánocích odehrávají nebo alespoň v nich písně s vánoční tematikou zaznívají. Řeč tak bude o muzikálech Bílé vánoce (White Christmas), Rent, Billy Elliot, Rocky, Sladká Irma nebo Gypsy. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v adventní neděli 20. prosince 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze na Boží hod vánoční v pátek 15. prosince 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 13. prosince a 18. prosince 2020

Muzikál expres oslaví 75. narozeniny slavné broadwayské a hollywoodské hvězdy Bette Middlerové. Připomene 10 let od české premiéry muzikálu Marguerite a pětileté výročí muzikálu Andrew Lloyd Webbera Škola rocku. Ve druhé části zazní slavné muzikálové melodie v podání operní hvězdy, basbarytonisty Adama Plachetky, které právě vyšly na jeho CD Music Man. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v adventní neděli 13. prosince 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 18. prosince od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 6. prosince a 11. prosince 2020

Muzikál expres oslaví 30. výročí! Dozvíme se, jak vznikl, jakými změnami prošel a jak především v poslední dekádě rozšířil své aktivity na poli muzikálu. Mezi gratulanty nebudou chybět letošní držitelé Cen Thálie Hana Talpová a Pavel Režný, ale také Dasha či Roman Tomeš. Dále zazní hity světového muzikálu v podání českých muzikálových hvězd. Tedy nahrávky, které Muzikál expres v sám vyprodukoval a minulý měsíc vydal na 2CD MUZIKÁL EXPRES 30. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v adventní neděli 6. prosince 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 11. prosince 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 29. listopadu a 4. prosince 2020

Muzikál expres přinese ukázky z rozhlasového muzikálu Malý princ. Připomene 70. výročí premiéry muzikálu Guys and Dolls a 5 let od české premiéry slavného muzikálu Cola Portera Anything GoesDěj se co děj. Ve druhé části zazní slavné melodie ze světových muzikálů v nezvyklých interpretacích. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 29. listopadu 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 4. prosinece od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 22. listopadu a 27. listopadu 2020

Muzikál expres se letmo vrátí k letošnímu udílení Cen Thálie. Dále připomene 55. výročí premiéry muzikálu Muž z La Manchy. Ve druhé části zazní melodie z pohádkových muzikálů Karlín a továrna na čokoládu, Matildy a Jakub a obří broskev. A také se dozvíme něco o autorovi jejich literárních předloh Roaldu Dahlovi, od jehož úmrtí uplynulo 30 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 22. listopadu 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 27. listopadu od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 15. listopadu a 20. listopadu 2020

Muzikál expres připomene vyhlášení letošních londýnských cen Laurence Oliviera. Představí ukázky z chystaného muzikálu Andrew Lloyd Webbera Popelka. A také ukázky z dvojCD MUZIKÁL EXPRES 30, které vyšlo tento měsíc ke 30. výročí našeho pořadu. Ve druhé části připomeneme 75. výročí úmrtí skladatele Jeroma Kerna, autora Lodě komediantů, tedy vůbec prvního muzikálu. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 15. listopadu 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 20 listopadu od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 8. listopadu a 13. listopadu 2020

Muzikál expres představí nominanty na letošní Ceny Thálie v kategorii muzikál, opereta a jiné hudebně dramatické žánry za uplynulou sezónu 2019/2020. Chybět nebudou ani hudební ukázky. Letos však v důsledku koronavirové pandemie proběhne slavnostní vyhlášení laureátů v komorním online vysílání v sobotu 14. listopadu. Dále budou vyhlášeny i muzikálové nominace na prestižní broadwayské ceny Tony. Ve druhé část pořadu zazní muzikálové árie slavné americké sopranistky Renée Flemingové. Ta byla nejen slavnou operní divou, ale i interpretkou skladeb z oblasti muzikálu, popu, jazzu i rocku. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 8. listopadu 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 13. listopadu od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 1. listopadu a 6. listopadu 2020

Muzikál expres připomene deset let od premiéry muzikálu The Scottsboro Boys, tedy posledního společného díla slavné autorské dvojice John Kander – Fred Ebb. Dále připomene 25 let od smrti herečky a zpěvačky Nelly Gaierové, která se do dějin českého muzikálu zapsala především jako první představitelka dohazovačky Dolly Leviové v československé premiéře slavného muzikálu Hello, Dolly! v Hudebním divadle v Karlíně v roce 1966. Host na telefonu, tedy umělecký ředitel karlínského divadla Pavel Polák pak připomene, že se na této scéně již deset let hraje kultovní muzikál Jesus Christ Superstar. Druhá část pak bude patřit novému CD zpěvačky Dashy SYMPHONY. K poslechu Muzikál expresu zve i tentokrát Pavel Bár. Více tedy v neděli 1. listopadu 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 6. listopadu od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 25. října a 30. října 2020

Muzikál expres (ne)slaví své 30. výročí! Přesněji řečeno, slavnostní koncert v Hudebním divadle Karlín musel být odložen. A v důsledku koronavirové pandemie poprvé po 30. letech nedorazil na natáčení tohoto pořadu ani jeho zakladatel Michael Prostějovský. Přesto posluchači o nic ochuzeni nebudou – zazní nahrávky z nového CD 4 Tenorů a také z chystaného dvojCD MUZIKÁL EXPRES 30, kde se s melodiemi z Fantoma Opery, Moulin Rouge! a Popelky představí Michaela Gemrotová a Jakub Hübner. K poslechu Muzikál expresu vás zve Pavel Bár. Více tedy v neděli 25. října 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 30. října od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 18. října a 23. října 2020

Muzikál expres oslaví neuvěřitelné 95. narozeniny slavné nejen muzikálové hvězdy Angely Lansburyové. Dále přinese informace o nové chystané filmové verzi románu Rebecca. A to v souvislosti s právě uváděným stejnojmenným muzikálem. Druhá část pak bude patřit kultovnímu českému muzikálu Dracula, od jeho premiéry letos v říjnu uplynulo již 25 let. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 18. října 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 23. října od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 11. října a 16. října 2020

Muzikál expres přinese první ukázku z chystaného nového muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Popelka. S australským komikem a autorem muzikálu Matylda Timem Minchinem oslaví jeho 45. narozeniny. A také připomene 65. výročí filmové verze muzikálu Oklahoma! Druhá část bude věnována 85. narozeninám Julie Andrewsové, tedy slavné hvězdě muzikálů Za zvuků hudby nebo My Fair Lady. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 11. října 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 16. října od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 4. října a 9. října 2020

Muzikál expres oslaví 40. narozeniny muzikálového herce Dušana Vitázka. Připomene, že od premiéry světoznámého díla bratří Gerhswinových Porgy a Bess uplynulo 85 let. Ve druhé části má připraven medailonek světoznámého muzikálového a nadžánrového zpěváka Joshe Grobana. Zazní mimo jiné písně z muzikálů Šach, Carousel, nebo A Chorus Line. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 4. října 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 9. října od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 27. září a 2. října 2020

Muzikál expres zavzpomíná na setkání Karla Gotta s broadwayským skladatelem Frankem Wildhornem. Také připomene 20 let od londýnské premiéry muzikálu The Beautiful Game – Báječná hra z pera Andrew Lloyd Webbera a 15 let od české premiéry muzikálu Oliver! Druhá část bude věnována 40. výročí světové premiéry muzikálu Les Misérables, tedy Bídníci. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 27. září 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 2. října od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 20. září a 25. září 2020

Muzikál Eltona Johna a Tima Rice AIDA znají důvěrně i naše publikum. Diváci v Londýně však na tento slavný broadwayský titul stále čekají. Jak dlouho ještě, to prozradí nedělní vydání Muzikál expresu. V něm se dále dozvíme, jak reagoval skladatel Andrew Lloyd Webber na neúspěch filmové verze Koček. Dále si připomene několik výročí. Ve druhé části přinese portrét skladatele a textaře Leslieho Bricusse, který letos oslavil 98. narozeniny. Naši diváci znají především muzikál Jekyll a Hyde, ke kterému napsal libreto. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 20. září 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 25. září od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 13. září a 18. září 2020

Muzikál expres prozradí, na jaké premiéry se mohou diváci v nové sezóně těšit v českých muzikálových divadlech. Půjde o řadu perliček jako je Grandhotel, Ne/normální, Květiny pro paní Harrisovou, Fun Home, Rebelové, Něco shnilého, Líp se loučí v neděli, We Will Rock You nebo Jesus Christ Superstar. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 13. září 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 18. září od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 6. září a 11. září 2020

Nedělní Muzikál expres se po prázdninových reprízách opět vrací k pravidelným aktualitám. Nejprve shrne londýnské snahy o oživení muzikálové scény v době koronaviru a připomene 10. výročí úmrtí zpěváka Rudolfa Pellara, který má na svém kontě několik operetních a muzikálových rolí v Hudebním divadle Karlín či Divadle ABC. V polovině srpna oslavila 60. narozeniny muzikálová hvězda první velikosti Sarah Brightmanová. A jejím nahrávkám bude také patřit druhá část pořadu. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 6. září 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 11. září od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Poslechnout všechny díly v audioarchivu ČRo