Maminy v Divadle Lucie Bílé

Ve středu 18. května proběhla v Divadle Lucie Bílé tisková konference k připravovanému muzikálu Maminy, který bude uveden v září letošního roku. Po dubnové premiéře crazy muzikálu Láska je láska, tak tvůrčí tým nové pražské muzikálové scény znovu sází na humor a jako další z muzikálových projektů si vybral komediální americké dílo, v jehož hlavní roli se opět představí Lucie Bílá.

Muzikál Maminy, v originále Motherhood – The Musical, s podtitulem Mužům vstup jen na vlastní nebezpečí! pochází z pera autorky Sue Fabisch. Poprvé se divákům představil v roce 2010 ve Spojených státech amerických. Poté byl uváděn ve Skotsku, Peru, Venezuele a oblíbený byl také v Austrálii. Jedna z písní – The Kids Are Finally Asleep – se dokonce umístila mezi TOP 10 komediálními hity slavné hitparády Billboard.

Jak již název napovídá, příběh muzikálu se točí kolem mateřství, jehož strasti i radosti jsou divákovi předkládány skrze čtyři hlavní postavy. Těmi jsou čtyři kamarádky – „maminy“, které se setkávají na předporodním večírku. Je mezi nimi prvorodička Amy, ambiciózní právnička Brooke, sarkastická matka pěti dětí Barb a svobodná matka Tina.

Lucie Bílá představuje nový muzikál Maminy

Na přípravách Mamin se bude podílet značná část tvůrčího týmu i hereckého obsazení, který je již podepsán pod první muzikálový kus Divadla Lucie Bílé – muzikál Láska je láska. Režií představení byl pověřen Antonín Procházka, choreografii vytvoří Ivana Hannichová a kostýmy navrhne Michaela Horáčková Hořejší. V rámci, ryze dámského obsazení, se diváci mohou těšit na Markétu Schimmerovou Procházkovou (Sestra v akci, Krysař, Horečka sobotní noci), Terezu Hálovou (Romeo a Julie, Evita, Excalibur), Kateřinu Pechovou (Sestra v akci, Cabaret, Lucie) nebo Markétu Poulíčkovou (Carmen, IAGO). Naopak poprvé se na jevišti Divadla Lucie Bílé představí Iva Pazderková (Slunce, seno, jahody, Sestra v akci, The Addams Family) a Pavlína Ďuriačová (Muž se železnou maskou, Láska nebeská, Mýdlový princ). V roli svobodné matky Tiny se pak bez alternace představí sama principálka divadla Lucie Bílá: „Mám radost, že nás v divadle čeká další skvělý projekt, a ještě větší radost mám z toho, že se opět setkám z mými úžasnými kolegyněmi z muzikálu Láska je láska. Maminy jsou plné náročných, ale krásných písní a já jsem si na jevišti nemohla přát lepší parťačky. Už teď se těším, až začneme v srpnu zkoušet.“

Muzikál Maminy se v české premiéře představí v Divadle Lucie Bílé 21. září 2022.

zleva: Markéta Poulíčková (Amy), Antonín Procházka (režie), Markéta Schimmerová Procházková (Amy), Ivana Hannichová (choreografie), Iva Pazderková (Brooke), Lucie Bílá (Tina), Kateřina Pechová (Brooke), Adam Novák (překlad), Pavlína Ďuriačová (Barb) a Tereza Hálová (Barb)

OBSAZENÍ

Tina – Lucie Bílá
Amy – Markéta Schimmerová Procházková / Markéta Poulíčková
Barb – Tereza Hálová / Pavlína Ďuriačová
Brooke – Iva Pazderková / Kateřina Pechová

AUTORSKÝ A TVŮRČÍ TÝM

Hudba a libreto – Sue Fabisch
Překlad – Adam Novák
Režie – Antonín Procházka
Choreografie – Ivana Hannichová
Kostýmy – Michaela Horáčková Hořejší