Muzikál expres vydal CD ke 30. výročí

Na slavnostním koncertě k 30. výročí pořadu Českého rozhlasu Muzikál expres, původně plánovaném na říjen do Hudebního divadla Karlín, mělo být slavnostně pokřtěno i dvojCD vydávané k Této příležitosti. Koncert byl přesunut (zatím) na únor a křest se samozřejmě nekonal. DvojCD Muzikál expres 30 je ale od začátku listopadu v prodeji ve fyzické i digitální podobě.

Dvojalbum obsahuje celkem 28 nahrávek, které Muzikál expres pořídil v posledních osmi letech s předními hudebními tělesy Českého rozhlasu. I když jde především o tituly ze špičkových světových muzikálů, nechybí ani několik muzikálů původních. Jde o nahrávky s partiturami pro velký divadelní orchestr, tedy především v originálních či koncertních orchestracích pro 50 i více hráčů.

Na dvojCD nalezneme písničky z muzikálů Fantom opery, Ples upírů, Děj se co děj (Anything Goes), Sunset Boulevard, Největší showman, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Kočky, Čarodějka (Wicked), Moulin Rouge!, Evita, Fantom Londýna, Jesus Christ Superstar a dalších – celkem ze 17 titulů. Interpretuje je 20 muzikálových hvězd, nositelů Cen Thálie i skvělých herců regionálních divadel – například Dasha, Monika Absolonová, Michaela Gemrotová, Michaela Nosková, Jitka Zelenková, Hana Fialová, Martina Vlčková, Jana Musilová, Natálie Grossová, Marian Vojtko, Roman Tomeš, Tomáš Savka, Jakub Hübner, Lukáš Randák, Pavel Klimenda, Lukáš Adam a další. Součástí je také 24stránkový booklet s řadou fotografií z původních inscenací.