Muzikál Rebelové se po 17 letech vrátí na jeviště

Ve středu 8. července proběhla v Hudebním divadle Karlín tisková konference k připravovanému novému nastudování muzikálu Rebelové, které bude mít premiéru v prosinci letošního roku. Představeno bylo kompletní obsazení i tvůrčí tým.

Slavný český filmový retro muzikál Rebelové slaví letos přesně 20 let od svého vzniku v roce 2000. V hlavních rolích se zde představila tehdy neznámá Zuzana Norisová a Jan Révai, který v novém nastudování ztvární roli otce Terezy (ve filmové verzi Tomáš Hanák). Roku 2003 byli Rebelové převedeni do jevištní podoby v Divadle Broadway, kde se hráli v komorní verzi do roku 2004. Nyní se muzikál na prkna, která znamenají svět, vrátí v nové úpravě do Hudebního divadla Karlín.

Nové nastudování slibuje velkolepější podobu díla s novou scénou, upraveným scénářem a několika novými písněmi, jako jsou Jó, třešně zrály, Tereza či Nechte znovy znít. Muzikál se rovněž představí v novém obsazení, které stejně jako původní filmová podoba, nabídne množství nových mladých tváří. Vedle známých hereckých hvězd, jako je například Jan Révai a Jitka Schneiderová či zkušených muzikálových umělců, jako je Roman Tomeš, Petr Ryšavý či Nikola Ďuricová, tak dostanou příležitost, pro muzikálové diváky, nepříliš známá jména v čele se Sarah Salloum (hlavní role Terezy), dále Katharine Selešiová (Bugyna), Sára Hoblová a Viktorie Tandlerová (alternace Julči), Dominika Býmová (Alžběta) či Petr Špinar (Olda).

Základem tvůrčího týmu naopak zůstává původní tandem Zdeněk Zelenka a Filip Renč, kteří společně vytvořili scénář a libreto k nové podobě muzikálu. Filip Renč se rovněž opět postará o režii díla. Za zmínku stojí také to, že se poprvé v roli choreografa představí zkušený muzikálový tanečník Tomáš Smička.

Premiéry nového nastudování muzikálu Rebelové jsou naplánovány na 3. a 4. prosince 2020.

KOMPLETNÍ OBSAZENÍ

Tereza – Nikola Ďuricová / Sarah Salloum
Šimon – Petr Ryšavý / Roman Tomeš
Bugyna – Katharine Selešiová / Nelly Řehořová
Julča – Sára Hoblová / Viktorie Tandlerová
Bob – Richard Pekárek / Lukáš Adam
Eman – Jan Franc / Josef Fečo
Olda – Filip Hořejš / Petr Špinar
Alžběta – Jitka Schneiderová / Dominika Býmová
Tatínek Terezy – Jan Révai / Denny Ratajský
Farář – Vladislav Beneš / Petr Štěpánek
Průvodčí Douša – Jan Vlasák / Vlastimil Zavřel
Učitelka – Pavla Břínková / Světlana Nálepková

TVŮRČÍ TÝM

Režie – Filip Renč
Scénář a libreto – Zdeněk Zelenka a Filip Renč
Dramaturgie – Adam Novák
Choreografie – Tomáš Smička
Hudební nastudování – Martin Kumžák
Scéna a projekce – Petr Hloušek
Kostýmy – Kateřina Mírová
Light design – Pavel Dautovský
Sound design – Petr Košař

Muzikál představí mimo jiné řadu nových tváří (zleva: Nelly Řehořová, Katharine Selešiová, Sarah Salloum, Nikola Ďuricová, Viktorie Tandlerová a Sára Hoblová).