Láska je láska v Divadle Lucie Bílé

Ve čtvrtek 7. dubna se v nově otevřeném Divadle Lucie Bílé konala premiéra prvního muzikálu. Jednalo se o titul Láska je láska, v jehož hlavní roli se představila právě Lucie Bílá.

Nová pražská činoherní, muzikálová a koncertní scéna vznikla na místě bývalého Divadla Ta Fantastika, které zde fungovalo od roku 1993. Za dobu jeho existence se zde v řadě muzikálů představili přední čeští umělci jako je například Kamil Střihavka, Bára Basiková, Petr Kolář, Vojtěch Dyk a také dnešní spolumajitelka této scény – Lucie Bílá. Původní prostory divadla pošly celkovou rekonstrukcí technického zázemí, jeviště i diváckého zázemí, které cíli na vkusný a elegantní styl. Nová domovská scéna Lucie Bílé s kapacitou 400 míst má v plánu divákům nabídnout nejen koncerty slavné zpěvačky i znovuobnovený pořad Lucie na Bílo, ale také řadu činoherních a muzikálových představení.

Lucie Bílá (Ona)

Otevření nového divadla oznámila Lucie Bílá již v září roku 2020, kvůli koronavirové pandemii se však první muzikálové premiéry dočkali diváci až nyní. Prvním muzikálovým titulem, který na nové scéně přivítal diváky, se stal nově uvedený muzikál z pera Ondřeje Soukupa a Gábiny Osvaldové – Láska je láska. Ten měl premiéru již roku 2005 právě v bývalém Divadle Ta Fantastika. Bláznivý muzikál složený z písní Lucie Bílé vypráví příběh divadelní postavy, která není spokojena s tím, jak ji autor napsal, a tak se rozhodne vrátit v čase a vzít svůj osud do vlastních rukou. V režii Antonína Procházky se v hlavní roli představila Lucie Bílá, která v den premiéry navíc oslavila své 56. narozeniny. Dále se v rámci premiérového obsazení objevili například Martin Písařík, Markéta Schimmerová Procházková či Vendula Příhodova.

Vendula Příhodová (Kulpová)

PREMIÉROVÉ OBSAZENÍ

Ona – Lucie Bílá
Tatínek – Martin Písařík, v alternaci Marco Salvadori
On/Vávra – Denny Ratajský, v alternaci Bronislav Kotiš
Maminka – Markéta Schimmerová Procházková, v alternaci Markéta Poulíčková
Kulpová – Vendula Příhodová, v alternaci Kateřina Pechová, Barbora Munzarová
Eržika – Tereza Hálová, v alternaci Kateřina Marie Fialová
Amor-Bobo – Martin Sobotka, v alternaci Martin Pošta
Kapelník – Josef Fečo, v alternaci Tomáš Smička
Maďar – Filip Hořejš, v alternaci Lukáš Kellner
Kluk – Viktor Antonio, v alternaci David Anděl

AUTORSKÝ A TVŮRČÍ TÝM

Hudba – Ondřej Soukup
Texty – Gabriela Osvaldová
Libreto a režie – Antonín Procházka
Choreografie – Ivana Hannichová
Scéna – Daniel Dvořák
Kostýmy – Michaela Horáčková Hořejší
Hudební nastudování – Petr Ožana
Hudební aranžmá – Tanita Yanková