Kozí válka v Plzni

Minulou sobotu, 26. listopadu, uvedlo plzeňské Divadlo J. K. Tyla nový titul ze svého repertoáru – jednalo se o původní český muzikál Kozí válka.

Muzikál Kozí válka pochází z dílny plzeňského muzikanta a dirigenta Dalibora Bárty a textaře Václava Bárty staršího, mimo jiné autora textů písní ke slavné filmové pohádce Princezna ze mlejna. Bártovi společně vytvořili dílo, které vypráví o dětských zážitcích desetiletého Vaška, který na konci 2. světové války a těsně po osvobození prožívá napínavé klukovské bitvy své party proti nepřátelské bandě z opačného konce vesnice. Zároveň ho ale začínají okouzlovat i dívčí a ženské půvaby.

Hořká veselohra, napsaná přímo pro muzikálový soubor DJKT, se odehrává mezi létem 1944 a létem roku následujícího, kdy se těsně po osvobození svět podobně jako za války znovu rozdělil. Vaškovu ves a její obyvatele totiž poznamenají jak události během nacistické okupace, tak i demarkační čára, která prochází přímo mezi oběma částmi vesnice a dělí ji nejen na dvě území dětských part, ale i na dva odlišné tábory osvoboditelů – tedy Američanů a Sovětů.

V muzikálu Kozí válka se na Nové scéně DJKT v režii Lumíra Olšovského diváci mohou těšit na plzeňské stálice jako je Jozef Hruškoci, Kateřina Chrenková, Roman Krebs, Pavel Klimenda, Dušan Kraus, ale i hosty v čele s Václavem Koptou nebo Kristýnou Leichtovou. Vzhledem k charakteru děje nebude chybět ani početná dětská company.

Václav Kopta (Velkej Vašek) & Matěj Vejvoda (Vašek)

Nejbližší termíny představení jsou 3. a 4. prosince či 12., 13. a 19. ledna, vždy od 19:00. Vstupenky lze zakoupit on-line na webových stránkách divadla či osobně v některé z pokladen DJKT.