Jitka Zelenková oslavila kulaté 70. narozeniny

Kulaté sedmdesáté narozeniny 5. června oslavila zpěvačka Jitka Zelenková. V jejím velmi širokém repertoáru jsou balady, swingové a jazzové písně i šansony, melodie původní i převzaté slavné světové hity. Vedle sólových pěveckých vystoupení se Jitka Zelenková objevila také v několika divadelních rolích.

Jitčinu uměleckou dráhu předurčilo její narození do hudební rodiny – její otec byl totiž dirigent, maminka zpěvačka. Jitčina kariéra odstartovala díky vítězství v celostátní soutěži Talent 67 a druhému místu na festivalu amatérských zpěváků v Jihlavě. Tímto úspěchem na sebe upozornila a získala angažmá ve slavném pražském Divadle Rokoko, kde vystupovala především v hudebních hrách.

Z angažmá v Rokoku Jitka Zelenková po čtyřech letech odešla a pokoušela se o sólovou dráhu. Štěstí jí však moc nepřálo, proto v roce 1972 zakotvila v doprovodné kapele Karla Gotta, kde zpívala vokály. Svou sólovou kariéru však rozhodně nepověsila na hřebík a věnovala se budování vlastního repertoáru, který prezentovala v nejrůznějších televizních a rozhlasových pořadech. První sólové album s názvem Zázemí natočila v roce 1979.

Jitka Zelenková nazpívala s českými texty řadu známých melodií. V roce 2007 jako první v češtině zpívala slavnou píseň Leonarda Cohena Hallelujah, z dalších zahraničních hitů se v jejím repertoáru objevují třeba písně Bez lásky láska není či Řeka slzí. Pravidelně koncertuje a několikrát se objevila i na muzikálovém jevišti – zahrála si například roli Anděla v muzikálu Pomáda anebo Královnu Viktorii v ostravské inscenaci původního českého muzikálu Fantom Londýna.