Biblický příběh o Josefovi a jeho bratrech se příští rok opět vrátí do Londýna

Diváky i kritiky oceňovaná westendská produkce muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť z roku 2019, se kvůli koronavirové pandemii přesouvá přesně o rok – na léto 2021, kdy bude opět k vidění v divadle The London Palladium.

Dílo, které bývá označováno jako první velká spolupráce Andrew Lloyd Webbera a Tima Rice, se po úspěšně vyprodaném uvádění v loňském roce mělo divákům znovu představit letos v létě. Kvůli momentálnímu uzavření divadel si však na legendární příběh o Jákobovu oblíbeném synovi Josefovi a jeho jedenácti bratrech budeme muset ještě rok počkat.

Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť (Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat) byl na konci 60. let původně vydán jako koncepční album. Jeho jevištní verze nasbírala mnoho významných ocenění a za dobu své padesátileté existence byla uváděna ve více jak 80 zemích světa, včetně několika uvádění na Broadwayi i na West Endu.

Nová londýnská produkce, která vznikla u příležitosti 50. výročí vydání koncepčního alba, se vrátí do divadla The London Palladium na limitovaný počet představení v rámci deseti týdnů od 1. července do 5. září 2021. Roli Josefa zde zopakuje Jay Yarrow a Jason Donovan se opět představí jako Faraon, zbytek obsazení bude teprve oznámen.

Ukázka z produkce muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť v DJKT v Plzni.