Lloyd Webberova moderní Popelka

Nová muzikálová verze oblíbené pohádky s hudbou Andrewa Lloyda Webbera se na konci léta dočká na West Endu své celosvětové premiéry.

V létě roku 2019 oznámil skladatel a producent Andrew Lloyd Webber svůj nový divadelní projekt s názvem Cinderella (Popelka). Stejnojmenný námět podle původní francouzské pohádky Charlese Perraulta zpracovali do muzikálové podoby v minulosti již Richard Rodgers a Oscar Hammerstein II. Andrew Lloyd Webber si však pro svoji Popelku vybral zcela novou, přepracovanou verzi příběhu od mladé autorky Emerald Fennellové, která se například podílela na scénáři k úspěšnému seriálu Killing Eve (Na mušce) a letos v dubnu získala za svůj scénář k autorskému filmu Promising Young Woman (Nadějná mladá žena), který také režírovala, prestižního Oscara. Hudbu Andrew Lloyd Webbera pak doplní písňové texty oceňovaného amerického textaře Davida Zippela, který s legendárním skladatelem spolupracoval již v roce 2004 na muzikálu The Woman in White.

Muzikál měl k divákům již od začátku poměrně strastiplnou cestu. Světová premiéra Popelky byla původně naplánovaná na srpen loňského roku, kvůli situaci spojené s celosvětovou pandemií ale musela být zrušena. Uvedení muzikálu proto bylo přesunout nejdříve na duben a později na červen letošního roku. V průběhu předpremiér však došlo k pozitivnímu nálezu koronavirového onemocnění v souboru a uvádění muselo být znovu pozastaveno. Oficiální premiéra tak byla po dlouhém čekání odložena až na 25. srpna. Titulní postavu Popelky ztvární oblíbená herečka, zpěvačka a spisovatelka Carrie Hope Fletcher, která se do povědomí diváků dostala zejména rolí Eponiny v legendárních Les MisérablesBídnících. V poslední době pak zazářila v hlavní roli Veronicy Sawyer v masově populárním muzikálu Heathers, který se stal ve Velké Británii doslova fenoménem.

One thought on “Lloyd Webberova moderní Popelka

Comments are closed.