Pořady

Muzikál expres 11. dubna a 16. dubna 2021

Nedělní Muzikál expres oslaví padesáté výročí české premiéry slavného muzikálu Řek Zorba a desáté muzikálu Chyť mě, jestli na to máš. Ve druhé části si premiérově zahrajeme druhou sérii nahrávek z muzikálu Billy Elliot, který má v české premiéře na repertoáru Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Chybět nebude ani rozhovor s jejich dirigentem Daliborem Bártou. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 11. dubna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 16. dubna od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres pátek 2. dubna a neděle 4. dubna 2021

Velikonoční Muzikál expres bude mít tentokrát premiéru už na Velký pátek a reprízu v neděli na Boží hod. Hlavním tématem totiž budou muzikály s velikonoční tematikou, tedy Godspell a Jesus Christ Superstar. Před tím však stačíme oslavit padesátiny herecké hvězdy Ewana McGregora z hudebního filmu Moulin Rouge i narozeniny Lucie Bílé. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy výjimečně v páteční premiéře 2. dubna ve 21 hodin a v nedělní repríze 4. dubna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 28. března

Nedělní Muzikál expres připomene deset let od světové broadwayské premiéry extravagantního muzikálu Priscilla, královna pouště, a poté výročí páté, a to jednoho z nejúspěšnějších titulů současnosti vůbec, tedy Kniha Mormonova. Ve druhé části připomene výlety do světa muzikálu slavného zpěváka Toma Jonese, kterému se také přezdívá Tygr z Walesu. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 28. března 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 2. dubna od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 21. března a 26. března 2021

Nedělní Muzikál expres premiérově představí nahrávky z muzikálu Elisabeth, který má na svém repertoáru v české premiéře Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Hosty na telefonu budou samozřejmě i někteří interpreti. Druhá část pořadu bude věnována 65. výročí světové broadwayské premiéry legendárního muzikálu My Fair Lady. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 21. března 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 26. března ve 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 14. března a 19. března 2021

Nedělní Muzikál expres zavzpomíná na textaře Howarda Ashmana. Vytvořil písňové texty k nejslavnějším filmům z produkce Studia Walta Disneyho a od jeho předčasné smrti uplyne 30 let. Také připomene nedožité sté narozeniny Rudolfa Cortéze, tedy představitele hlavních rolí v premiérovém obsazení divadelních muzikálů Divotvorný hrnec a Limonádový Joe. Ve druhé části oslaví 75. narozeniny se světovou muzikálovou hvězdou první velikosti Lizou Minelli. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 14. března 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 19. března od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 7. března a 12. března 2021

Nedělní Muzikál expres připomene živý koncert na ČT Art, na kterém muzikálový soubor Národního divadla moravskoslezského rekapitulovat svoji desetiletou muzikálovou historii. Dále oslaví 80. narozeniny s libretistou Alainem Boublilem, autorem slavných Bídníků, Miss Saigon, či muzikálu Marguerite. Druhá část pořadu bude věnována novým nahrávkám z muzikálu Billy Elliot, které Muzikál expres vyrobil ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni. Hosty na telefonu budou představitelky hlavních ženských rolí Ivana Chýlková a Ludmila Molínová. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 7. března 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 12. března ve 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 28. února a 5. března 2021

Nedělní Muzikál expres přinese několik nových nahrávek z vlastní produkce. Tedy z CD Z pohádky do pohádky, na kterém zazní slavné melodie ze slavných filmových pohádek a pohádkových muzikálů v podání Jakuba Hübnera a jeho princezen. Druhá část bude věnována muzikálovým nahrávkám slavné zpěvačky Petuly Clarkové. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 28. února 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 5. března od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 21. února a 26. února 2021

Nedělní Muzikál expres připomene úmrtí Christophera Plummera, který ve své době zazářil ve filmu Za zvuků hudby. Dále připomene nedožité sté narozeniny legendárního dirigenta Karla Vlacha. Druhá část pořadu bude věnována slavné britské choreografce Gillian Lynnové. Od jejího narození uplynulo 95 let. Na svém kontě má choreografii ke Kočkám i k Fantomovi opery. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 21. února 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 26. února ve 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 14. února a 19. února 2021

Nedělní Muzikál expres přinese několik vlastních nahrávek skladeb z muzikálů Děj se co děj, Porgy a Bess, Sunset Boulevard a Ples upírů. Druhá část bude věnována dnes již legendárnímu textaři Zdeňkovi Borovcovi. Pokud jde o muzikály, má na svém kontě Draculu, Monte Crista, Když je v Římě neděle a samozřejmě i české přebásnění Bídníků, tedy Les Misérables. Od jeho smrti uplynulo tento měsíc 20 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 14. února 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 19. února od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 7. února a 12. února 2021

Nedělní Muzikál expres oslaví 65. narozeniny s hlavním představitelem broadwayského muzikálu Producenti Nathanem Lanem. Dále nedožité sté narozeniny první titulní představitelky muzikálu Hallo, Dolly!, tedy Carol Chaningové. Ve druhé části pak zavzpomíná na legendárního tanečníka, herce, choreografa a režiséra Gena Kellyho. Od jeho smrti uplynulo již 25 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 7. února 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 12. února ve 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 31. ledna a 5. února 2021

Muzikál expres připomene čtvrt století od úmrtí Jonathana Larsona, autora slavného muzikálu Rent. Dalším výročím bude 55 let od broadwayské premiéra Sladké Charity a devadesátiny Leslieho Bricusse. Tedy libretisty muzikálu nebo slavné písně Goldfinger ze stejnojmenné bondiády. Ve druhé části pak zazní melodie z klasického muzikálu Carousel, od jehož filmové premiéry uplyne 65 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 31. ledna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 5. února od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 24. ledna a 29. ledna 2021

Nedělní Muzikál expres zalistuje v méně známé historii Broadwaye. Vzpomene 50. výročí úmrtí scénáristky Isobely Lennartové, která má na svém kontě mimo jiné slavný muzikál Funny Girl. Dále připomene 80 let od premiéry muzikálu Dáma v temnotách. Ve druhé části pak zazní slavné muzikálové melodie v podání slavného nadžánrového pánského vokálního kvarteta Ill Divo. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 24. ledna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 29. ledna v 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 17. ledna a 22. ledna 2021

Muzikál expres přinese informace o tom, kdy se konečně dočkají diváci nové filmové verze klasického muzikálu West Side Story a muzikálové novinky Všichni mluví o Jamiem. Ve druhé části pak zazní melodie z francouzského muzikálu Romeo a Julie, od jehož premiéry uplynulo právě 20 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 17. ledna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 22. ledna 2021 od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 10. ledna a 15. ledna 2021

Muzikál expres ve svém posledním vydání roku 2020 představí CD „Ve dvou“ muzikálových herců Markéty Peškové a Radka Novotného. A také zbrusunové nahrávky muzikálové megahvězdy Joshe Grobana. Dále připomene 80 let od premiéry broadwayské klasiky Pal Joey, v jejímž epicentru stál první negativní hrdina v muzikálové historii. Ve druhé části pak zazní melodie z muzikálu Karla Svobody Monte Cristo, od jehož premiéry uplynulo 20 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 27. prosince 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze na Nový rok v pátek 1. ledna 2021 od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 3. ledna a 8. ledna 2021

Muzikál expres ve svém prvním vydání v roce 2021 zavzpomíná na důležité okamžiky muzikálové scény tuzemské i zahraniční v právě uplynulém roce. Připomene, které premiéry se u nás podařilo ještě realizovat před koronavirovou pandemií i v přestávce před druhým uzavřením divadel. Podobně zhodnotí i situaci v zahraničí. Tam navíc připomene některá významná životní jubilea osobností, jaký jsou například skladatelé Stephen Sondheim a Sylvester Levay nebo režisér Trevor Nunn, či muzikálové hvězda Julie Andrews. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 3. ledna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 8. ledna 2021 od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 27. prosince a 1. ledna 2021

Muzikál expres ve svém posledním vydání roku 2020 představí CD „Ve dvou“ muzikálových herců Markéty Peškové a Radka Novotného. A také zbrusunové nahrávky muzikálové megahvězdy Joshe Grobana. Dále připomene 80 let od premiéry broadwayské klasiky Pal Joey, v jejímž epicentru stál první negativní hrdina v muzikálové historii. Ve druhé části pak zazní melodie z muzikálu Karla Svobody Monte Cristo, od jehož premiéry uplynulo 20 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 27. prosince 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze na Nový rok v pátek 1. ledna 2021 od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 20. prosince a 25. prosince 2020

Muzikál expres v nedělním adventním vydání navodí vánoční atmosféru. Uslyšíme melodie z muzikálů, které se o vánocích odehrávají nebo alespoň v nich písně s vánoční tematikou zaznívají. Řeč tak bude o muzikálech Bílé vánoce, Rent, Billy Elliot, Rocky, Sladká Irma nebo Gypsy. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v adventní neděli 20. prosince 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze na Boží hod vánoční v pátek 15. prosince 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 13. prosince a 18. prosince 2020

Muzikál expres oslaví 75. narozeniny slavné broadwayské a hollywoodské hvězdy Bette Middlerové. Připomene 10 let od české premiéry muzikálu Marguerite a pětileté výročí zatím posledního muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Škola rocku. Ve druhé části zazní slavné melodie ze světových muzikálů v podání operní hvězdy, basbarytonisty Adama Plachetky. Nahrál je se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a vyšly právě na jeho druhém muzikálovém cédéčku nazvaném Music Man. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v adventní neděli 13. prosince 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 18. prosince od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 6. prosince a 11. prosince 2020

Muzikál expres v nedělním vydání oslaví symbolicky 30. výročí svého založení. Dozvíme se, jak vznikl, jakými změnami procházel a jak především v poslední dekádě rozšířil své aktivity na poli muzikálu. Mezi gratulanty nebudou chybět letošní držitelé Cen Thálie Hana Talpová a Pavel Režný, stejně jako například Dasha nebo Roman Tomeš. Chybět ale nebudou ani gratulanti, kteří stáli a stojí v zákulisí tohoto pořadu. A samozřejmě zazní hity světového muzikálu v podání českých muzikálových hvězd. Tedy nahrávky, které Muzikál expres v posledních letech sám vyprodukoval a vydal minulý měsíc na 2CD MUZIKÁL EXPRES 30. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v adventní neděli 6. prosince 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 11. prosince 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 29. listopadu a 4. prosince 2020

Muzikál expres připomene přinese ukázky z rozhlasového muzikálu Malý princ. Premiérově zazněl loni o vánocích a letos jej Radioservis Českého rozhlasu vydal na CD. Dále připomeneme 70. výročí broadwayské premiéry muzikálu Guys and Dolls a 5 let od české premiéry slavného muzikálu Cola Portera Anything Goes, tedy Děj se co děj. Ve druhé části zazní slavné melodie ze světových muzikálů v naprosto nezvyklých interpretacích. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 29. listopadu 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 4. prosinece od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 22. listopadu a 27. listopadu 2020

Muzikál expres v nedělním vydání ještě letmo vrátí k letošnímu udílení Ceny Thálie v kategorii muzikál, opereta. Dále připomene 55. výročí premiéry muzikálu Muž z La Manchy. Ve druhé části zazní melodie z pohádkových muzikálů Karlín a továrna na čokoládu, Matildy a Jakub a obří broskev. A také se dozvíme něco o autorovi jejich literárních předloh Rohlandu Dahlovi, od jehož úmrtí uplynulo 30 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 22. listopadu 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 27. listopadu od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 15. listopadu a 20. listopadu 2020

Muzikál expres připomene vyhlášení letošních prestižních londýnských cen Laurence Oliviera. Dále představíme hudební ukázky z nového chystaného muzikálu Andrewa Lloydwa Webbera Popelka. Slavnostní premiéru měl mít již v srpnu. Z důvodu pandemických opatření však byla zatím odložena na jaro 2021. Dále přineseme několik ukázek z dvojCD MUZIKÁL EXPRES 30, které vyšlo tento měsíc ke 30. výročí našeho pořadu. Ve druhé části si pak připomeneme 75. výročí úmrtí skladatele Jeroma Kerna, jinak autora Lodě komediantů, tedy prvního muzikálu na světě vůbec. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 15. listopadu 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 20 listopadu od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 8. listopadu a 13. listopadu 2020

Muzikál expres v nedělním vydání představí nominanty na letošní Ceny Thálie v kategorii muzikál, opereta a jiné hudebně dramatické žánry za uplynulou sezónu 2019/2020. Chybět nebudou ani hudební ukázky. Letos však v důsledku koronavirové pandemie proběhne slavnostní vyhlášení laureátů v komorním online vysílání v sobotu 14. listopadu. Dále budou se zpožděním vyhlášeny i muzikálové nominace na prestižní broadwayské ceny Tony. A také jejich slavnostní předávání proběhne letos v nouzovém režimu a virtuálně až koncem roku. Ve druhé část pořadu zazní muzikálové árie slavné americké sopranistky Renée Flemingové. Ta byla nejen slavnou operní divou, ale i interpretkou slavných skladeb z oblasti muzikálu, popu, jazzu i rocku. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 8. listopadu 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 13. li30. října od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 1. listopadu a 6. listopadu 2020

Muzikál expres připomene, že před deseti lety měl na Broadwayi premiéru muzikál The Scottsboro Boys, tedy poslední společné dílo slavné autorské dvojice John Kander – Fred Ebb. Dále připomene, že uplynulo 25 let od smrti herečky a zpěvačky Nelly Gaierové. Do dějin českého muzikálu se zapsala především jako vůbec první představitelka dohazovačky Dolly Leviové v československé premiéře slavného muzikálu Hello, Dolly! v Hudebním divadle v Karlíně v roce 1966. Host na telefonu, tedy umělecký ředitel karlínského divadla Pavel Polák pak připomene, že se na této scéně už plných deset let hraje kultovní muzikál Jesus Christ Superstar. Druhá část pak bude patřit novému CD DASHA SYMPHONY, ve kterém se tato nejen muzikálová zpěvačka představí v nových nahrávkách. K poslechu Muzikál expresu zve i tentokrát Pavel Bár. Více tedy v neděli 1. listopadu 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 6. listopadu od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 25. října a 30. října 2020

Muzikál expres (ne)slaví své 30. výročí! Přesněji řečeno, slavnostní koncert v Hudebním divadle Karlín musel být přeložen na únor. A v důsledku koronavirové pandemie poprvé po třiceti letech nedorazil na natáčení tohoto pořadu ani jeho zakladatel Michael Prostějovský. Přesto ale posluchači o nic ochuzeni nebudou. Zazní totiž nahrávky z nového CD 4 Tenorů a také zbrusu nové ukázky z chystaného dvojCD MUZIKÁL EXPRES 30, ve kterých se představí Michaela Gemrotová a Jakub Hübner. A to s melodiemi z Fantoma Opery, filmu Moulin Rouge a původního muzikálu Popelka. K poslechu Muzikál expresu vás tentokrát zve Pavel Bár. Více tedy v neděli 25. října 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 30. října od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 18. října a 23. října 2020

Muzikál expres oslaví neuvěřitelné 95. narozeniny slavné nejen muzikálové hvězdy Angely Lansburyové. Dále přinese informace o nové chystané filmové verzi románu Rebecca. A to v souvislosti s právě uváděným stejnojmenným muzikálem. Druhá část pak bude patřit kultovnímu českému muzikálu Dracula, od jeho premiéry letos v říjnu uplynulo již 25 let. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 18. října 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 23. října od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 11. října a 16. října 2020

Nedělní muzikál expres přinese první ukázku z chystaného nového muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Popelka. S australským komikem a autorem muzikálu Matylda Timem Minchinem oslaví jeho 45. narozeniny. A také připomene 65. výročí filmové verze muzikálu Oklahoma! Druhá část pak bude věnována 85. narozeninám Julie Andrewsové, tedy slavné hvězdy muzikálů Za zvuků hudby, The Boy Friend nebo My Fair Lady. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 11. října 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 16. října od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 4. října a 9. října 2020

Muzikál expres oslaví 40. narozeniny muzikálového herce Dušana Vitázka. Připomene, že od premiéry světoznámého díla bratří Gerhswinových Porgy a Bess uplynulo 85 let. Ve druhé části má připraven medailonek světoznámého muzikálového a nadžánrového zpěváka Joshe Grobana. Zazní mimo jiné písně z muzikálů Šach, Carousel, nebo A Chorus Line. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 4. října 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 9. října od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 27. září a 2. října 2020

Nedělní muzikál expres zavzpomíná na setkání Karla Gotta s broadwayským skladatelem Frankem Wildhornem. Také připomene 20 let od londýnské premiéry muzikálu Báječná hra a 15 let od české premiéry muzikálu Oliver!

Druhá část bude věnována 40. výročí světové premiéry muzikálu Les Misérables, tedy Bídníci. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 27. září 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 2. října od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 20. září a 25. září 2020

Muzikál Eltona Johna a Tima Rice AIDA znají důvěrně i naše publikum. Diváci v Londýně však na tento slavný broadwayský titul stále čekají. Jak dlouho ještě, to prozradí nedělní vydání Muzikál expresu. V něm se dále dozvíme, jak reagoval skladatel Andrew Lloyd Webber na neúspěch filmové verze Koček. Dále si připomene několik výročí. Ve druhé části přinese portrét skladatele a textaře Leslieho Bricusse, který letos oslavil 98. narozeniny. Naši diváci znají především muzikál Jekyll a Hyde, ke kterému napsal libreto. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 20. září 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 25. září od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 13. září a 18. září 2020

Nedělní muzikál expres prozradí, na jaké premiéry se mohou diváci v nové sezóně těšit v českých muzikálových divadlech v Plzni, Praze, Brně, Ostravě i na některých regionálních scénách. Půjde o řadu perliček jako Grandhotel, Ne/normální, Květiny pro paní Harrisovou, Fun Home, Rebelové, Něco shnilého, Líp se loučí v neděli, We Will Rock You nebo Jesus Christ Superstar. Který z těchto titulů chytá to konkrétní divadlo, se dozvíte v příštím Muzikál expresu. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 13. září 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 18. září od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 6. září a 11. září 2020

Nedělní muzikál expres se po prázdninových reprízách opět vrací k pravidelným aktualitám. Nejprve shrne londýnské snahy o oživení muzikálové scény v době koronaviru a připomene 10. výročí úmrtí zpěváka Rudolfa Pellara. V polovině srpna oslavila 60. narozeniny muzikálová hvězda první velikosti Sarah Brightmanová. A jejím nahrávkám bude patřit druhá část pořadu. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 6. září 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 11. září od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Poslechnout všechny díly v audioarchivu ČRo