Pořady

Muzikál expres neděle 19. září a 24. září 2021

Nedělní Muzikál expres pozve posluchače do Ostravy na křest CD z muzikálu Pět let zpět a na koncert Davida Deyla do pražské Lucerny, který bude obsahovat řadu muzikálových melodií. Čas bude věnován i výročím. Uplyne totiž 55 let od české premiéry slavné Hello, Dolly! A také 15 let od světové premiéry krimi-muzikálu Rebecca, ke které došlo ve Vídni. U nás má tento muzikál již několik sezón na repertoáru Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 19. září v sedm večer a v repríze v pátek 24. září v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 12. září a 17. září 2021

Nedělní Muzikál expres přinese několik nahrávek zpěváka Adama Lamberta z pera Andrewa Lloyda Webbera. Mimo jiné ze světové novinky Cinderella. Ve druhé části pořadu oslavíme 75. narozeniny Hany Zagorové a připomeneme nejen její muzikálové nahrávky z Divadla Semafor či Divadla Kalich, ale i několik zahraničních melodií. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 12. září v sedm večer a v repríze v pátek 17. září od 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 5. září a 10. září 2021

Po prázdninových reprízách přinese nedělní Muzikál expres opět řadu aktualit. Konkrétně, na které muzikálové tituly se mohou v nové sezóně diváci těšit. Řeč bude o Cabaretu v Divadle Bez zábradlí, Něco shnilého a My Fair Lady v Divadle J. K. Tyla v Plzni, či Pretty Woman v Městském divadle Brno. Druhá část bude věnována návštěvě Londýna. Konkrétně pozvání na obnovenou premiéru muzikálu Fantom Opery a Ledové království do skvěle renovovaného Královského divadla Drury Lane. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 5. září v sedm večer a v repríze v pátek 10. září v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 29. srpna a 3. září 2021

Elisabeth

Nedělní Muzikál expres přinese ve své prázdninové repríze sérii nahrávek z muzikálu Elisabeth, který má na repertoáru v české premiéře Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Hosty na telefonu budou Jan Kříž a Pavel Režný, který za roli jménem Smrt získal letošní Cenu Thálie. Ve druhé části pořadu oslavíme 70. narozeniny skladatele Zdenka Merty, jehož jméno je spjato především s původními muzikálovými tituly Městského divadla Brno. Více tedy v neděli 29. srpna v sedm večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 3. září od 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 22. srpna a 27. srpna 2021

Nedělní Muzikál expres si v prázdninové repríze připomene řadu výročí významných premiér. Půjde o muzikály Ančí, k líci zbraň nebo Godspell. Ale především oslaví 40. výročí světové premiéry jednoho z nejslavnějších muzikálů historie, tedy Kočky. O tom, jak těžce vznikal a jak se proslavil po celém světě, se dozvíte v neděli 22. srpna v sedm večer a v repríze v pátek 27. srpna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 15. srpna a 20. srpna 2021

8. června zavítal opět Muzikál expres do Národního divadla moravskoslezského, aby s ním oslavil 10 let muzikálu superlativů v Divadle Jiřího Myrona a v Divadle „12“. V živém vysílání na vlnách ČRo Ostrava byl pokřtěn Almanach, který divadlo k tomuto výročí souboru operety/muzikálu vydalo. My si tuto neděli slavnostní okamžiky připomeneme v prázdninové repríze Muzikál expresu i na Dvojce. Více se dozvíte v neděli 15. srpna v sedm večer a v repríze v pátek 20. srpna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 8. srpna a 13. srpna 2021

Nedělní Muzikál expres ve své prázdninové repríze oslaví padesáté výročí české premiéry slavného muzikálu Řek Zorba a desáté muzikálu Chyť mě, jestli na to máš. Ve druhé části si zahrajeme sérii nahrávek z muzikálu Billy Elliot, který má v české premiéře na repertoáru Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Chybět nebude ani rozhovor s jejich dirigentem Daliborem Bártou. Více tedy v neděli 8. srpna v sedm večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 13. srpna od 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 1. srpna a 6. srpna 2021

Nedělní Muzikál expres ve své prázdninové repríze přinese informace o české premiéře muzikálu Něco shnilého. Připomene i 25 let od smrti Elly Fitzgeraldové. Ve druhé části připravil přehlídku vlastních nahrávek ze světových muzikálových hitů. A tak v české verzi zazní melodie z muzikálů Starmania, Rebecca, Billy Eliot, Elisabeth a Sunset Boulevard. Více tedy v neděli 1. srpna s sedm večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 6. srpna od 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 25. července a 30. července 2021

V nedělní prázdninové repríze oslaví Muzikál expres 95. narození herce, komika a skladatele Mela Brookse, který je mimo jiné autorem muzikálu Producenti. Zavzpomíná také na zpěvačku Marni Nixonovou, která propůjčila svůj hlas hvězdám ve filmech West Side Story a Král a já. Ve druhé část pak oslaví 40. narozeniny zpěvačky Dashy, bez které si současný český muzikál nedokážeme ani představit. Více tedy v neděli 25. července v sedm večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 30. července od 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 18. července a 23. července 2021

Nedělní Muzikál expres si v prázdninové repríze připomene živý koncert na ČT Art, na kterém muzikálový soubor Národního divadla moravskoslezského rekapitulovat svoji desetiletou muzikálovou historii. Dále oslaví 80. narozeniny s libretistou Alainem Boublilem, autorem slavných Bídníků, Miss Saigon, či muzikálu Marguerite. Druhá část pořadu bude věnována novým nahrávkám z muzikálu Billy Elliot, které Muzikál expres vyrobil ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni. Hosty na telefonu budou představitelky hlavních ženských rolí Ivana Chýlková a Ludmila Molínová. Více tedy v neděli 18. července v sedm večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 23. července ve 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 11. července a pátek 16. července 2021

Nedělní prázdninová repríza Muzikál expresu připomene sté výročí narození významného producenta a zachránce Broadwaye Josepha Pappa. A také 115. nedožité narozeniny režiséra Billyho Wildera. Pokud vám neříká nic jeho jméno, pak názvy jeho filmů jistě ano: Někdo to rád horké, Sunset Boulevard nebo Byt. Ve druhé části zazní muzikálové melodie britské hvězdy Cliffa Richarda, který letos oslaví 81 narozeniny. Více se dozvíte v neděli 11. července v sedm večer a v repríze v pátek 16. července v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 4. července a pátek 9. července 2021

8. června zavítal opět Muzikál expres do Národního divadla moravskoslezského, aby s ním oslavil 10 let muzikálu superlativů v Divadle Jiřího Myrona a v Divadle „12“. V živém vysílání na vlnách ČRo Ostrava byl pokřtěn Almanach, který divadlo k tomuto výročí souboru operety/muzikálu vydalo. My si tuto neděli slavnostní okamžiky připomeneme v prázdninové repríze Muzikál expresu i na Dvojce. Více se dozvíte v neděli 4. července v sedm večer a v repríze v pátek 9. července v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 27. června a 2. července 2021

Nedělní Muzikál expres oslaví 95. narození herce, komika a skladatele Mela Brookse, který je mimo jiné autorem muzikálu Producenti. Zavzpomíná také na zpěvačku Marni Nixonovou, která propůjčila svůj hlas hvězdám ve filmech West Side Story a Král a já. Ve druhé část pak oslaví 40. narozeniny zpěvačky Dashy, bez které si současný český muzikál nedokážeme ani představit. Více tedy v neděli 27. června v sedm večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 2. července od 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 20. června a pátek 25. června 2021

Nedělní Muzikál expres si připomene sté výročí narození významného producenta a zachránce Broadwaye Josepha Pappa. A také 115. nedožité narozeniny režiséra Billyho Wildera. Pokud vám neříká nic jeho jméno, pak názvy jeho filmů jistě ano: Někdo to rád horké, Sunset Boulevard nebo Byt. Ve druhé části zazní muzikálové melodie britské hvězdy Cliffa Richarda, který letos oslaví 81 narozeniny. Více se dozvíte v neděli 20. června v sedm večer a v repríze v pátek 25. června v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 13. června a pátek 18. června 2021

Nedělní Muzikál expres přinese informace o české premiéře muzikálu Něco shnilého. Připomene i 25 let od smrti Elly Fitzgeraldové. Ve druhé části připravil přehlídku vlastních nahrávek ze světových muzikálových hitů. A tak v české verzi zazní melodie z muzikálů Starmania, Rebecca, Billy Eliot, Elisabeth a Sunset Boulevard. Více tedy v neděli 13. června 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 18. června od 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 6. června a pátek 11. června 2021

Nedělní Muzikál expres oslaví 55. narozeniny s přední britskou herečkou Helenou Bonham Carterovou a 60. předního textaře Charlese Harta. Ve druhé části připomene největší muzikálové hity skladatele Cola Portera, od jeho narození uplyne 130 let. Více tedy v neděli 6. června 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 11. června od 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 30. května a pátek 4. června 2021

Nedělní Muzikál expres přinese informace o tom, na co se mohou diváci těšit během léta a podzimu na k předních českých muzikálových scénách. Ve druhé čísti pak oslavíme padesátiny muzikálové hvězdy Idiny Menzelové. Zazní tak ukázky z muzikálů Rent, Čarodějka a Mamma Mia! Více tedy v neděli 30. května 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 4. června v 21 hodin. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 16. května a pátek 21. května 2021

Nedělní Muzikál expres si připomene řadu výročí významných premiér. Půjde o muzikály Ančí, k líci zbraň nebo Godspell. Ale především oslaví 40. výročí světové premiéry jednoho z nejslavnějších muzikálů historie, tedy Kočky. O tom, jak těžce vnikal a jak se proslavil po celém světě, se dozvíte v neděli 16. května 10 minut po sedmé večera a v repríze v pátek 21. května v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 9. května a 14. května 2021

Nedělní Muzikál expres přinese informaci, jak se Londýn připravuje na pozvolné znovuotevření divadel. První vlaštovkou by se měl brzy stát muzikál Haispray. Dále přinese informaci o tom, že autorská dvojice Michael Kunze a Sylvester Levay připravují nový muzikál a sice o skladateli Ludwigovi van Beethovenovi. Ve druhé části pořadu shrneme tvorbu skladatele a textaře Jima Steinmana, který minulý měsíc zemřel ve věku 73 let. Samozřejmě zazní jeho nejznámější melodie. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 9. května 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 14. května od 21 hodin. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres neděle 2. května a pátek 7. května 2021

Nedělní Muzikál expres pogratuluje k 70. narozeninám skladateli Ondřejovi Soukupovi a připomene méně známý muzikál Andrewa Lloyda Webbera Jeeves. Druhá část bude věnována muzikálu Rent od jehož broadwayské premiéry uplynulo čtvrt století a patří ke zlomovým dílům hudebního divadla jak po stránce hudební, tak i svým námětem. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 2. května 10 minut po sedmé večera a v repríze v pátek 7. května v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka. Další informace i starší pořady je možno najít na webových stránkách muzikalexpres.cz.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 18. dubna a 23. dubna 2021

Nedělní Muzikál expres přinese řadu muzikálových nahrávek, které v průběhu let nazpívala hvězda pop-music Tony Christie. Dále přinese první informace o tom, jak se populární britský muzikál pro děti Tickledom připravuje na česká jeviště pod názvem Lechtinky. Druhá část bude věnována muzikálům, které vznikly na půdorysu slavných dramat a komedií Williama Shakespeara, který se narodil před 405 roky. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 18. dubna 10 minut po sedmé večera a v repríze v pátek 23. dubna v 21 hodin na vlnách Českého rozhlasu Dvojka.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 11. dubna a 16. dubna 2021

Muzikál expres oslaví padesáté výročí české premiéry slavného muzikálu Řek Zorba a desáté muzikálu Chyť mě, jestli na to máš. Ve druhé části si premiérově zahrajeme druhou sérii nahrávek z muzikálu Billy Elliot, který má v české premiéře na repertoáru Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Chybět nebude ani rozhovor s jejich dirigentem Daliborem Bártou. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 11. dubna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 16. dubna od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres pátek 2. dubna a neděle 4. dubna 2021

Velikonoční Muzikál expres má tentokrát premiéru na Velký pátek a reprízu v neděli na Boží hod. Hlavním tématem totiž budou muzikály s velikonoční tematikou – Godspell a Jesus Christ Superstar. Před tím však stačíme oslavit padesátiny Ewana McGregora, hvězdy muzikálu Moulin Rouge! i narozeniny Lucie Bílé. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy výjimečně v páteční premiéře 2. dubna ve 21 hodin a v nedělní repríze 4. dubna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 28. března a 2. dubna

Muzikál expres připomene deset let od světové premiéry extravagantního muzikálu Priscilla, královna pouště, a páté výročí jednoho z nejúspěšnějších titulů současnosti The Book of MormonKniha Mormonova. Ve druhé části připomene výlety do světa muzikálu slavného zpěváka Toma Jonese. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 28. března 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 2. dubna od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 21. března a 26. března 2021

Nedělní Muzikál expres premiérově představí nahrávky z muzikálu Elisabeth, který má na svém repertoáru v české premiéře Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Hosty na telefonu budou samozřejmě i někteří interpreti. Druhá část pořadu bude věnována 65. výročí světové broadwayské premiéry legendárního muzikálu My Fair Lady. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 21. března 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 26. března ve 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 14. března a 19. března 2021

Muzikál expres zavzpomíná na textaře Howarda Ashmana. Vytvořil písňové texty k nejslavnějším filmům z produkce Studia Walta Disneyho a od jeho předčasné smrti uplyne 30 let. Také připomene nedožité sté narozeniny Rudolfa Cortéze, tedy představitele hlavních rolí v premiérovém obsazení divadelních muzikálů Divotvorný hrnec a Limonádový Joe. Ve druhé části oslaví 75. narozeniny se světovou muzikálovou hvězdou první velikosti Lizou Minelli. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 14. března 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 19. března od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 7. března a 12. března 2021

Muzikál expres připomene koncert na ČT Art, v němž muzikálový soubor Národního divadla moravskoslezského rekapitulovat svoji desetiletou muzikálovou historii. Dále oslaví 80. narozeniny libretisty Alaina Boublila, autora slavných Bídníků, Miss Saigon či muzikálu Marguerite. Druhá část pořadu bude věnována novým nahrávkám z muzikálu Billy Elliot, které Muzikál expres vyrobil ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni. Hosty na telefonu budou představitelky hlavních ženských rolí Ivana Chýlková a Ludmila Molínová. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 7. března 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 12. března ve 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 28. února a 5. března 2021

Nedělní Muzikál expres přinese několik nových nahrávek z vlastní produkce. Tedy z CD Z pohádky do pohádky, na kterém zazní slavné pohádkové melodie v podání Jakuba Hübnera a jeho princezen – Dashy, Michaely Štikové Gemrotové, Natálie Grossové a Soni Jungové. Jedná se o skladby ze slavných filmových pohádek i pohádkových muzikálů jako jsou například Šíleně smutná princezna, Princezna ze mlejna, Sněhurka, Nesmrtelná teta, Pyšná princezna, Na vlásku, Mrazík, Popelka, Princezna se zlatou hvězdou, Dívka na koštěti či Tři oříšky pro Popelku. Druhá část pořadu bude věnována muzikálovým nahrávkám slavné zpěvačky Petuly Clarkové. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 28. února 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 5. března od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 21. února a 26. února 2021

Nedělní Muzikál expres připomene úmrtí Christophera Plummera, který ve své době zazářil ve filmu Za zvuků hudby. Dále připomene nedožité sté narozeniny legendárního dirigenta Karla Vlacha. Druhá část pořadu bude věnována slavné britské choreografce Gillian Lynnové. Od jejího narození uplynulo 95 let. Na svém kontě má choreografii ke Kočkám i k Fantomovi opery. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 21. února 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 26. února ve 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 14. února a 19. února 2021

Muzikál expres přinese několik vlastních nahrávek skladeb z muzikálů Děj se co děj, Porgy a Bess, Sunset Boulevard a Ples upírů. Druhá část bude věnována dnes již legendárnímu textaři Zdeňkovi Borovcovi. Pokud jde o muzikály, má na svém kontě Draculu, Monte Crista, Když je v Římě neděle a samozřejmě i české přebásnění Bídníků, tedy Les Misérables. Od jeho smrti uplynulo tento měsíc 20 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 14. února 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 19. února od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 7. února a 12. února 2021

Muzikál expres oslaví 65. narozeniny s hlavním představitelem broadwayského muzikálu Producenti Nathanem Lanem. Dále nedožité sté narozeniny první titulní představitelky muzikálu Hallo, Dolly!, tedy Carol Chaningové. Ve druhé části pak zavzpomíná na legendárního tanečníka, herce, choreografa a režiséra Gena Kellyho. Od jeho smrti uplynulo již 25 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 7. února 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 12. února ve 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 31. ledna a 5. února 2021

Muzikál expres připomene čtvrt století od úmrtí Jonathana Larsona, autora slavného muzikálu Rent. Dalším výročím bude 55 let od broadwayské premiéra Sladké Charity a devadesátiny Leslieho Bricusse, tedy libretisty muzikálu či slavné písně Goldfinger ze stejnojmenné bondiády. Ve druhé části pak zazní melodie z klasického muzikálu Carousel, od jehož filmové premiéry uplyne 65 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 31. ledna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 5. února od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 24. ledna a 29. ledna 2021

Muzikál expres zalistuje v méně známé historii Broadwaye. Vzpomene 50. výročí úmrtí scénáristky Isobely Lennartové, která má na svém kontě mimo jiné slavný muzikál Funny Girl. Dále připomene 80 let od premiéry muzikálu Dáma v temnotách. Ve druhé části pak zazní slavné muzikálové melodie v podání slavného nadžánrového pánského vokálního kvarteta Ill Divo. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 24. ledna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 29. ledna v 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 17. ledna a 22. ledna 2021

Muzikál expres přinese informace o tom, kdy se konečně dočkají diváci nové filmové verze klasického muzikálu West Side Story a muzikálové novinky Everybody’s Talking About JamieVšichni mluví o Jamiem. Ve druhé části pak zazní melodie z francouzského muzikálu Romeo a Julie, od jehož premiéry uplynulo právě 20 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 17. ledna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 22. ledna 2021 od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 10. ledna a 15. ledna 2021

Kdy opět přivítají broadwayská muzikálová divadla diváky? Na to se pokusí odpovědět nedělní Muzikál expres. Ve druhé části pak nabídne řadu nahrávek Michaela Crawforda, který byl prvním Fantomem opery i broadwayským Hrabětem von Krolockem v Plesu upírů. Chybět nebudou ani zajímavosti z jeho dlouholeté kariéry. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 10. ledna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 15. ledna v 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 3. ledna a 8. ledna 2021

Muzikál expres ve svém prvním vydání v roce 2021 zavzpomíná na důležité okamžiky muzikálové scény tuzemské i zahraniční v právě uplynulém roce. Připomene, které premiéry se u nás podařilo ještě realizovat před koronavirovou pandemií i v přestávce před druhým uzavřením divadel. Podobně zhodnotí i situaci v zahraničí. Tam navíc připomene některá významná životní jubilea osobností, jaký jsou například skladatelé Stephen Sondheim a Sylvester Levay nebo režisér Trevor Nunn, či muzikálové hvězda Julie Andrews. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 3. ledna 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 8. ledna 2021 od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 27. prosince a 1. ledna 2021

Muzikál expres ve svém posledním vydání roku 2020 představí CD „Ve dvou“ muzikálových herců Markéty Peškové a Radka Novotného. A také zbrusunové nahrávky muzikálové megahvězdy Joshe Grobana. Dále připomene 80 let od premiéry broadwayské klasiky Pal Joey, v jejímž epicentru stál první negativní hrdina v muzikálové historii. Ve druhé části pak zazní melodie z muzikálu Karla Svobody Monte Cristo, od jehož premiéry uplynulo 20 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 27. prosince 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze na Nový rok v pátek 1. ledna 2021 od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 20. prosince a 25. prosince 2020

Muzikál expres v nedělním adventním vydání navodí vánoční atmosféru. Uslyšíme melodie z muzikálů, které se o vánocích odehrávají nebo alespoň v nich písně s vánoční tematikou zaznívají. Řeč tak bude o muzikálech Bílé vánoce (White Christmas), Rent, Billy Elliot, Rocky, Sladká Irma nebo Gypsy. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v adventní neděli 20. prosince 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze na Boží hod vánoční v pátek 15. prosince 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 13. prosince a 18. prosince 2020

Muzikál expres oslaví 75. narozeniny slavné broadwayské a hollywoodské hvězdy Bette Middlerové. Připomene 10 let od české premiéry muzikálu Marguerite a pětileté výročí muzikálu Andrew Lloyd Webbera Škola rocku. Ve druhé části zazní slavné muzikálové melodie v podání operní hvězdy, basbarytonisty Adama Plachetky, které právě vyšly na jeho CD Music Man. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v adventní neděli 13. prosince 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 18. prosince od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 6. prosince a 11. prosince 2020

Muzikál expres oslaví 30. výročí! Dozvíme se, jak vznikl, jakými změnami prošel a jak především v poslední dekádě rozšířil své aktivity na poli muzikálu. Mezi gratulanty nebudou chybět letošní držitelé Cen Thálie Hana Talpová a Pavel Režný, ale také Dasha či Roman Tomeš. Dále zazní hity světového muzikálu v podání českých muzikálových hvězd. Tedy nahrávky, které Muzikál expres v sám vyprodukoval a minulý měsíc vydal na 2CD MUZIKÁL EXPRES 30. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v adventní neděli 6. prosince 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 11. prosince 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 29. listopadu a 4. prosince 2020

Muzikál expres přinese ukázky z rozhlasového muzikálu Malý princ. Připomene 70. výročí premiéry muzikálu Guys and Dolls a 5 let od české premiéry slavného muzikálu Cola Portera Anything GoesDěj se co děj. Ve druhé části zazní slavné melodie ze světových muzikálů v nezvyklých interpretacích. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 29. listopadu 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 4. prosinece od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 22. listopadu a 27. listopadu 2020

Muzikál expres se letmo vrátí k letošnímu udílení Cen Thálie. Dále připomene 55. výročí premiéry muzikálu Muž z La Manchy. Ve druhé části zazní melodie z pohádkových muzikálů Karlín a továrna na čokoládu, Matildy a Jakub a obří broskev. A také se dozvíme něco o autorovi jejich literárních předloh Roaldu Dahlovi, od jehož úmrtí uplynulo 30 let. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 22. listopadu 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 27. listopadu od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 15. listopadu a 20. listopadu 2020

Muzikál expres připomene vyhlášení letošních londýnských cen Laurence Oliviera. Představí ukázky z chystaného muzikálu Andrew Lloyd Webbera Popelka. A také ukázky z dvojCD MUZIKÁL EXPRES 30, které vyšlo tento měsíc ke 30. výročí našeho pořadu. Ve druhé části připomeneme 75. výročí úmrtí skladatele Jeroma Kerna, autora Lodě komediantů, tedy vůbec prvního muzikálu. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 15. listopadu 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 20 listopadu od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 8. listopadu a 13. listopadu 2020

Muzikál expres představí nominanty na letošní Ceny Thálie v kategorii muzikál, opereta a jiné hudebně dramatické žánry za uplynulou sezónu 2019/2020. Chybět nebudou ani hudební ukázky. Letos však v důsledku koronavirové pandemie proběhne slavnostní vyhlášení laureátů v komorním online vysílání v sobotu 14. listopadu. Dále budou vyhlášeny i muzikálové nominace na prestižní broadwayské ceny Tony. Ve druhé část pořadu zazní muzikálové árie slavné americké sopranistky Renée Flemingové. Ta byla nejen slavnou operní divou, ale i interpretkou skladeb z oblasti muzikálu, popu, jazzu i rocku. K poslechu Muzikál expresu vás zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 8. listopadu 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 13. listopadu od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 1. listopadu a 6. listopadu 2020

Muzikál expres připomene deset let od premiéry muzikálu The Scottsboro Boys, tedy posledního společného díla slavné autorské dvojice John Kander – Fred Ebb. Dále připomene 25 let od smrti herečky a zpěvačky Nelly Gaierové, která se do dějin českého muzikálu zapsala především jako první představitelka dohazovačky Dolly Leviové v československé premiéře slavného muzikálu Hello, Dolly! v Hudebním divadle v Karlíně v roce 1966. Host na telefonu, tedy umělecký ředitel karlínského divadla Pavel Polák pak připomene, že se na této scéně již deset let hraje kultovní muzikál Jesus Christ Superstar. Druhá část pak bude patřit novému CD zpěvačky Dashy SYMPHONY. K poslechu Muzikál expresu zve i tentokrát Pavel Bár. Více tedy v neděli 1. listopadu 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 6. listopadu od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 25. října a 30. října 2020

Muzikál expres (ne)slaví své 30. výročí! Přesněji řečeno, slavnostní koncert v Hudebním divadle Karlín musel být odložen. A v důsledku koronavirové pandemie poprvé po 30. letech nedorazil na natáčení tohoto pořadu ani jeho zakladatel Michael Prostějovský. Přesto posluchači o nic ochuzeni nebudou – zazní nahrávky z nového CD 4 Tenorů a také z chystaného dvojCD MUZIKÁL EXPRES 30, kde se s melodiemi z Fantoma Opery, Moulin Rouge! a Popelky představí Michaela Gemrotová a Jakub Hübner. K poslechu Muzikál expresu vás zve Pavel Bár. Více tedy v neděli 25. října 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 30. října od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 18. října a 23. října 2020

Muzikál expres oslaví neuvěřitelné 95. narozeniny slavné nejen muzikálové hvězdy Angely Lansburyové. Dále přinese informace o nové chystané filmové verzi románu Rebecca. A to v souvislosti s právě uváděným stejnojmenným muzikálem. Druhá část pak bude patřit kultovnímu českému muzikálu Dracula, od jeho premiéry letos v říjnu uplynulo již 25 let. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 18. října 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 23. října od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 11. října a 16. října 2020

Muzikál expres přinese první ukázku z chystaného nového muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Popelka. S australským komikem a autorem muzikálu Matylda Timem Minchinem oslaví jeho 45. narozeniny. A také připomene 65. výročí filmové verze muzikálu Oklahoma! Druhá část bude věnována 85. narozeninám Julie Andrewsové, tedy slavné hvězdě muzikálů Za zvuků hudby nebo My Fair Lady. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 11. října 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 16. října od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 4. října a 9. října 2020

Muzikál expres oslaví 40. narozeniny muzikálového herce Dušana Vitázka. Připomene, že od premiéry světoznámého díla bratří Gerhswinových Porgy a Bess uplynulo 85 let. Ve druhé části má připraven medailonek světoznámého muzikálového a nadžánrového zpěváka Joshe Grobana. Zazní mimo jiné písně z muzikálů Šach, Carousel, nebo A Chorus Line. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 4. října 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 9. října od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 27. září a 2. října 2020

Muzikál expres zavzpomíná na setkání Karla Gotta s broadwayským skladatelem Frankem Wildhornem. Také připomene 20 let od londýnské premiéry muzikálu The Beautiful Game – Báječná hra z pera Andrew Lloyd Webbera a 15 let od české premiéry muzikálu Oliver! Druhá část bude věnována 40. výročí světové premiéry muzikálu Les Misérables, tedy Bídníci. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 27. září 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 2. října od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 20. září a 25. září 2020

Muzikál Eltona Johna a Tima Rice AIDA znají důvěrně i naše publikum. Diváci v Londýně však na tento slavný broadwayský titul stále čekají. Jak dlouho ještě, to prozradí nedělní vydání Muzikál expresu. V něm se dále dozvíme, jak reagoval skladatel Andrew Lloyd Webber na neúspěch filmové verze Koček. Dále si připomene několik výročí. Ve druhé části přinese portrét skladatele a textaře Leslieho Bricusse, který letos oslavil 98. narozeniny. Naši diváci znají především muzikál Jekyll a Hyde, ke kterému napsal libreto. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 20. září 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 25. září od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 13. září a 18. září 2020

Muzikál expres prozradí, na jaké premiéry se mohou diváci v nové sezóně těšit v českých muzikálových divadlech. Půjde o řadu perliček jako je Grandhotel, Ne/normální, Květiny pro paní Harrisovou, Fun Home, Rebelové, Něco shnilého, Líp se loučí v neděli, We Will Rock You nebo Jesus Christ Superstar. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 13. září 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 18. září od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Muzikál expres 6. září a 11. září 2020

Nedělní Muzikál expres se po prázdninových reprízách opět vrací k pravidelným aktualitám. Nejprve shrne londýnské snahy o oživení muzikálové scény v době koronaviru a připomene 10. výročí úmrtí zpěváka Rudolfa Pellara, který má na svém kontě několik operetních a muzikálových rolí v Hudebním divadle Karlín či Divadle ABC. V polovině srpna oslavila 60. narozeniny muzikálová hvězda první velikosti Sarah Brightmanová. A jejím nahrávkám bude také patřit druhá část pořadu. K poslechu Muzikál expresu zvou Michael Prostějovský a Pavel Bár. Více tedy v neděli 6. září 10 minut po sedmé večer na vlnách Českého rozhlasu Dvojka a v repríze v pátek 11. září od 21 hodin.

PŘEHRÁT V AUDIOARCHIVU

Poslechnout všechny díly v audioarchivu ČRo