Lloyd Webberova nečekaná spolupráce s Adamem Lambertem

To, že se dá Andrew Lloyd Webber při práci na svém novém projektu dohromady s americkým zpěvákem Adamem Lambertem, který od roku 2011 pravidelně vystupuje se skupinou Queen, respektive s jejími zbývajícími členy Brianem Mayem a Rogerem Taylorem, čekal asi málokdo. Zpěvák legendárního skladatele zřejmě zaujal, jelikož ho přizval ke spolupráci na 2 CD svého nejnovějšího muzikálu Cinderella.

O novém muzikálu legendárního britského skladatele jste si mohli přečíst již v našem dřívějším článku. Světová premiéra muzikálu Cinderella neboli Popelka je momentálně naplánována na konec srpna. Již v červnu však vyšlo dvoualbum s písněmi z tohoto nového muzikálu. Velkým překvapením bylo, že se na něm objevil mimo jiné právě Adam Lambert. Tento americký zpěvák a skladatel před několika lety zaujal zbývající členy kapely Queen, Briana Maye a Rogera Taylora, kteří od listopadu roku 1991, kdy zemřel Freddie Mercury, který je dosud považován za jednoho z nejvýznamnějších zpěváků v historii, hledali úctyhodnou náhradu. Nejprve zkusili spolupracovat s britským zpěvákem, skladatelem a multiinstrumentalistou Paulem Rodgersem, ale nebylo to to pravé ořechové. S Adamem Lambertem jim to však díky jeho krásnému hlasu s velkým rozsahem a teatrálnímu vystupování na jevišti, které v mnohém připomíná Freddiho Mercuryho, vyšlo na sto procent. Vedoucím zpěvákem Queen se Lambert stal v roce 2011 a v následujících letech s nimi podnikl několik světových turné, během kterých zavítali i do Prahy.

Adam Lambert a Brian May

V rámci příprav konceptního alba k muzikálu Cinderella oslovil Andrew Lloyd Webber Lamberta, zda by se na něm objevil jako speciální host v roli prince Krasoně. Americký zpěvák nazpíval na 2 CD mimo jiné píseň The Vanquishing of the Three-Headed Sea Witch, kterou se později Lloyd Webber se svými spolupracovníky rozhodl do jevištní verze muzikálu nezařadit, a tak je v podání Adama Lamberta jen bonusem na tomto dvojalbu. Co tvůrčí tým k tomuto rozhodnutí vedlo, se už asi nikdy nedozvíme. O tom, jak spolupráce slavného skladatele a amerického zpěváka dopadla, se ale můžete přesvědčit zde: