Z pohádky do pohádky

Muzikál Expres má na svém kontě další hudební album z vlastní tvorby. Tentokrát se jedná o CD se slavnými pohádkovými melodiemi.

Za doprovodu Muzikálového orchestru CMPO pod taktovkou Michala Macourka se na CD představí Jakub Hübner spolu se svými princeznami – Dashou, Michaelou Štikovou Gemrotovou, Natálií Grossovou a Soňou Jungovou. Zazní zde skladby z nejznámějších pohádkových muzikálů a hudebních filmů jako je například Šíleně smutná princezna, Princezna ze mlejna, Nesmrtelná teta, Pyšná princezna, Na vlásku, Mrazík, Princezna se zlatou hvězdou, Dívka na koštěti, Tři oříšky pro Popelku a další.

Muzikál expres ve spolupráci s Českým rozhlasem nahrává již řadu let slavné melodie ze zahraničních i domácích muzikálů. Ty pak vydává na CD a k posluchačům se dostávají s pomocí exkluzivního distributora, tedy firmy Supraphon a v digitální podobě na Supraphonline a dalších smluvních platformách. V minulosti tak vyšla CD Ostravská Broadway, Ples upírů, Rebecca, Jakub Hübner I a koncem roku 2020 i Muzikál expres 30. Tedy dvojalbum ke 30. výročí tohoto jediného muzikálového magazínu na českých rozhlasových vlnách. Na nahrávkách se podílejí jak známí muzikáloví zpěváci, tak i jejich mladší kolegové i hvězdy regionálních muzikálových scén. Producentem těchto nahrávek je moderátor Muzikál expresu a libretista Michael Prostějovský.

Jakub Hübner patří ke zpěvákům, se kterými Muzikál expres spolupracuje soustavně již několik let. Rok 2020 v důsledku koronavirové pandemie prakticky umrtvil činnost divadel. A tak se Muzikál expres společně s Jakubem rozhodl vytvořit nový projekt v nahrávacích studiích.
A proč právě tento projekt Z pohádky do pohádky? Jakub Hübner na tuto otázku odpovídá: „Jsem rád, že se prostřednictvím těchto slavných písní mohu vrátit společně se svými příznivci do doby svého dětství a také známé písničky přiblížit nové generaci posluchačů. Navíc mám pohádky rád,
protože jsou dnes jediným místem na světě, kde všechno dobře skončí.“

„Původně jsme všichni čekali, že stihneme CD vydat na vánoční trh 2020. Ale koronavirus zaskočil i náš projekt. Celkem 4 z nás jsme v pozdním podzimu totiž onemocněli. A tak jsem byl, rád, že se CD Z pohádky do pohádky dostalo na trh před vánocemi alespoň prostřednictvím Supraphonline. Nyní tedy vychází i jako klasické CD“ uvádí producent Michael Prostějovský a dodává: „Vzhledem k nadčasovosti celého projektu to ale není žádná tragédie.“

Zvláštním bonusem je i limitovaná edice na USB nosičích, tak zvaných „fleškách“. V distribuci Supraphonu vůbec první komerční využití této formy prodeje. Nahrávky na nich jsou k dispozici jak ve formátu wav, tak i mp3. Navíc je každý obal tohoto nosiče vlastnoručně podepsán Jakubem Hübnerem.