School of Rock: Lloyd Webberova sázka na jistotu

Zatím poslední uvedené dílo Andrew Lloyd Webbera se s lehkostí zařazuje mezi řadu úspěšných titulů legendárního skladatele.

V prosinci 2015, tedy právě před pěti lety, se ve slavném newyorském divadle Winter Garden uskutečnila světová premiéra muzikálu Andrew Lloyda Webbera School of Rock (Škola rocku). Po premiéře muzikálu Jesus Christ Superstar v roce 1971 se jednalo o teprve druhý skladatelův titul, který byl premiérově uveden právě na Broadwayi, nikoli v Londýně.

Muzikál je inspirován stejnojmenným filmem z roku 2003. Jeho děj se odehrává v soukromé škole, do níž jako učitel hudební výchovy přichází milovník rocku Dewey Finn a místo sledování osnov děti učí hře na hudební nástroje, aby z nich mohl sestavit rockovou kapelu.

Právě výkony dětských představitelů, kteří v tomto muzikálu musí nejen hrát, ale také zpívat, tančit, a dokonce se v některých částech i sami doprovázet na hudební nástroje, jsou největším lákadlem tohoto díla. Poslední opona broadwayské inscenaci tohoto muzikálu padla po výtečných 1338 představeních a titul se posléze přesunul do několika dalších divadel nejen v Americe, ale i v Evropě.