Doplňující konkurz do muzikálu Cyrano

Hudební divadlo Ze:Mě vypisuje doplňující konkurz do svého nového původního českého muzikálu Cyrano z pera Vojtěcha Adamčíka a Filipa Šinknera v režii Davida Codyho. Jedná se o konkurz na vedlejší role, pěvecko-tanenčí company ale také hlavní ženskou roli Roxany.

Doplňující konkurz proběhne v neděli 9. května 2021 od 13:00 v Divadle U Kapličky v Českých Budějovicích. Konkurz se skládá ze dvou částí – pěvecko-herecké a taneční, je tedy vhodné přinést si také cvičební/taneční úbor. Ke konkurzu je třeba si připravit 2 libovolné muzikálové písně odlišného charakteru v českém jazyce a jeden monolog z obecně známé divadelní tvorby. Povinnou píseň ke konkurzu na roli Roxanny obdržíte ihned po přijetí vaší přihlášky. Hudební podklady k písním je třeba přinést s sebou na USB flash disku. Korepetitor nebude k dispozici. Zkušenosti s divadlem nejsou podmínkou, hudební divadlo Ze:Mě hledá nové talenty. S ohledem na současnou situaci je však pro připuštění ke konkurzu požadován negativní antigenní test na Covid–19 (pouze profesionálně odebraný, nikoliv samotest).

Uzávěrka přihlášek je 7. května 2021 ve 13:00. Přihlašování probíhá přes e-mail diana@hdzeme.cz . E-mail musí obsahovat: jméno a příjmení, věk, typ hlasu, roli, o kterou se ucházíte (viz propozice), aktuální profilovou fotografii a fotografii postavy a umělecký životopis v PDF v příloze e-mailu. Přesný čas konkurzu bude oznámen v den uzavření přihlášek.

Muzikál Cyrano bude uváděn od října 2021 v KD Vltava v Českých Budějovicích a později v rámci turné po České republice. Zkoušení bude probíhat v následujícím časovém režimu: Od 31. 5. 2021 do 23. 6. 2021 – čtené zkoušky, korepetice, úvodní aranžovací a choreografické zkoušky. Od 15. 8. 2021 do října 2021 – zbytek zkoušení. V termínu 24. 6. 2021 – 15. 8. 2021 garantováno volno pro všechny účinkující.

Propozice:

HLAVNÍ ROLE
Roxanna
věk: 18 – 30 let
typ hlasu: soprán
hledáme 1 alternaci

VEDLEJŠÍ ROLE
Le Bret, přítel Cyrana + velitel Španělských vojáků (s částečnou povinností Company)
věk: 18 – 30 let
typ hlasu: tenor / bas
hledáme 2 alternace

PĚVECKO-TANEČNÍ COMPANY
Company Páni – kadeti
věk: 17 – 30 let
typ hlasu: tenor / bas

Markéta Láchová (Roxana) & Radomír Švec (Cyrano)

Vojtěch Adamčík – Filip Šinkner
CYRANO
Režie a dramaturgie – David Cody
Hudební nastudování – Jan Bubák
Taneční choreografie – Lucie-Anna Zatloukalová
Asistentka choreografie – Magdalena Froňková
Scéna – Jakub Baran
Kostýmy – Vlasta Dlouhá-Vorlová
Sbormistr – Josef Zaplatílek
Šermířské souboje – Petr Nůsek