Co má společného Il Divo s Karlem Gottem?

Už sedmnáct let je světově nejproslulejším, mezinárodním a nadžánrovým kvartetem Il Divo. Co je však pojí s naším nejproslulejším národním umělcem?

V roce 2013 vydalo Il Divo ryze muzikálové album A Musical Affair, které nejprve propagovalo několika koncerty na newyorské Broadwayi a v následujícím roce na obřím celosvětovém turné. Na muzikálový koncert Il Diva se v roce 2014 přišel podívat do pražské O2 Areny Karel Gott a nešlo o jejich první setkání.

Dva členy Il Diva, Švýcara Urse Bühlera a Španěla Carlose Marína, totiž spojuje obdiv ke Karlu Gottovi. Tenorista Bühler našeho Slavíka objevil díky svému otci, který měl ve svém autě jen dvě magnetofonové kazety. S písněmi našeho Karla a s hity jamajsko-amerického zpěváka Harryho Belafonteho. Španěl Marín se narodil v Německu a jeho teta byla velkou fanynkou Zlatého hlasu z Prahy a Marín Karla Gotta považuje za jednoho z nejlepších evropských tenoristů. Během dvou setkání Il Diva s Karlem Gottem v Praze mu to také nezapomněl sdělit. Karel Gott odcházel z pražského muzikálového koncertu Il Diva doslova nadšen a my vám nahrávky z alba Il Diva A Musical Affair představíme v některém z pořadů Muzikál expresu po Novém roce.