V Plzni se chystá Něco shnilého!

V Plzni bude od této soboty 19. 6. k vidění v české premiéře muzikál Something Rotten! Pod českým názvem Něco shnilého! dílo uvede muzikálový soubor Divadla Josefa Kajetána Tyla.

Název muzikálu odkazuje ke slavné frázi ze Shakespearova Hamleta „Je něco shnilého ve státě dánském“. A právě odkazy nejen na Hamleta a další Shakespearovy hry, ale i ty nejslavnější muzikály světové muzikály, se to v této novince jen hemží. Děj bláznivě komediálního muzikálu nás totiž zavádí do Anglie 16. století do společnosti herců a dramatiků bratří Prcků, kteří touží být stejně úspěšní jako největší hvězda alžbětinského šoubyznysu, William Shakespeare. Vyhledají tedy slavného věštce Nostradama, aby zjistili, co bude tím největším trhákem příštích století. Věštcova rada zní napsat hru, ve které se nejen mluví, ale i zpívá a tančí – zkrátka první muzikál v historii. Když však při věštění titulu tohoto nejúspěšnějšího kousku budoucnosti věštec zamění název Hamleta za Amoleta, je jasné, že o zábavu nebude nouze.

Muzikál Something Rotten! získal celkem 10 nominací na prestižní broadwayské ceny Tony, z nichž jednu proměnil. Podobně si vedl také u dalších významných divadelních cen a byl dokonce nominován i na nejprestižnější hudební cenu – Grammy za nejlepší muzikálové album. Česká premiéra komediálního hitu přichází do Plzně jen šest let po broadwayské premiéře díla. V režii Lumíra Olšovského se v hlavních rolích představí například Jozef Hruškoci, Martin Holec, Dušan Kraus, Lukáš Ondruš anebo hostující Zbyšek Pantůček, Václav Knop či Antonín Procházka.

Kromě sobotního představení se Něco shnilého! v Plzni divákům představí v této sezóně ještě 22. a 23. června, vždy od 19:00. Vstupenky k zakoupení na webu divadla www.djkt.eu.