Slovácké divadlo tento týden představí svého Ježíše

Jak jsme již avizovali ve Velkém prázdninovém muzikálovém přehledu, legendární muzikál Andrew Lloyd Webbera Jesus Christ Superstar se u nás dočká dalšího uvedení. Nové nastudování Slováckého divadla v Uherském Hradišti se v exkluzivních předpremiérách představí nejen na Slovácku, ale také v Čechách, a tak mají diváci z druhého konce republiky výjimečnou příležitost toto nové nastudování oblíbeného muzikálu navštívit.

Slovácké divadlo v Uherském Hradišti o prázdninách divákům poprvé představí legendární rockovou operu Andrew Lloyd Webbera Jesus Christ Superstar v novém nastudování režiséra Doda Gombára a tradičním přebásnění Michaela Prostějovského. Choreografie k této insenaci pak vytvořila výtečná tanečnice a choreografka Linda Caridad Fernandez Saez, kterou mohou diváci znát například z muzikálů Quasimodo, Aida, Mauglí a dalších.

Uherskohradišťské nastudování tohoto slavného díla mělo mít premiéru již v minulé sezóně, konkrétně v listopadu 2020, kdy měl být tento titul vrcholem oslav k 75. výročí existence Slováckého divadla. Vzhledem k uzavření divadel však musela být premiéra odložena a momentálně je naplánována na začátek října 2021.

Tomáš David (Ježíš Nazaretský) – Jesus Christ Superstar, Slovácké divadlo

Slovácký Jesus Christ Superstar se však divákům ještě předtím představí v koncertní podobě v exkluzivních předpremiérách tento týden. Nejprve ve středu 7. července od 17:00 v rámci Slováckého léta 2021 na Kolejním nádvoří v Uherském Hradišti. O den později, 8. července, pak uherskohradišťské divadlo zavítá do Čech, konkrétně na zámek Kačina, kde bude koncertní verze inscenace k vidění od 20:30. Pokud tedy máte rádi muzikál Jesus Christ Superstar, tvorbu Andrew Lloyd Webbera či jste pouze zvědaví na nové nastudování tohoto nesmrtelného díla, ale Uherského Hradiště máte takříkajíc „z ruky“, máte jedinečnou možnost vypravit se na zámek Kačina.

Ve světoznámém příběhu o posledních dnech Jěžíše Krista nazíraných perspektivou Jidáše Iškariotského se v hlavních rolích představí Tomáš David j. h. (Noc na Karlštejně, Malované na skle, My Fair Lady) jako Ježíš Nazaretský, Tomáš Šulaj (Chicago, Donaha!, Cikáni jdou do nebe) jako Jidáš Iškariotský a Kristýna Daňhelová j. h. (Legenda jménem Holmes, Představ si…, Jane Eyrová) jako Marie Magdalena.