Po Mozartovi přichází Beethoven

Úspěšná autorská dvojice Michael Kunze a Sylvester Levay pracuje na dalším společném titulu. Půjde tentokrát o muzikál o skladateli Ludwigu van Beethovenovi.

Premiéra muzikálu by se měla uskutečnit ještě v tomto roce, a to v Jižní Koreji – s touto novinkou se autoři svěřili jihokorejskému tisku. Tamní muzikáloví příznivci totiž dosavadní dílo této autorské dvojice důvěrně znají a nový muzikál vzniká na přímou objednávku jihokorejské muzikálové společnosti, která svůj repertoár zaměřuje převážně na rakouské a německé inscenace. Ve výčtu jejích vyprodukovaných děl však najdeme například i český muzikál Hamlet skladatele Janka Ledeckého.

Jak se skladatel Levay tamnímu tisku svěřil, snaží se hudebně vycházet právě z tvorby samotného Beethovena, kterou považuje za skutečně mistrovskou, a tu integrovat s jeho vlastní hudbou a hudebním světem. Nutno podotknout, že Levay s Kunzem se nenechávají ve svých muzikálech inspirovat světovými velikány ze světa vážné hudby poprvé. V roce 1999 měl světovou premiéru jejich titul Mozart!, ve kterém došlo rovněž ke spojení hudebních motivů Wolfganga Amadea Mozarta s hudbou Sylvestera Levaye. U nás tento muzikál před lety uvedlo Městské divadlo Brno. V současné sobě však u nás úspěchy sklízejí další dva muzikály zmíněné autorské dvojice – a sice Elisabeth na scéně Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni a Rebecca v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě.

Michael Kunze & Sylvester Levay