Plzeňské divadlo se rozloučí s Josefem

Divadlu J. K. Tyla v Plzni se podařilo získat od anglické divadelní společnosti Really Useful Group práva na natočení a odvysílání záznamu derniéry inscenace Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. Nutno doplnit, že se bude jednat o vůbec první legální záznam české inscenace muzikálu skladatele Andrewa Lloyda Webbera v naší historii, a proto si jeho vysílání určitě nenechte ujít!

Muzikálová prvotina Tima Rice a Andrewa Lloyda Webbera Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť začala vznikat na konci 60. let a během následujících desetiletí se z původně školní besídky rozrostla do rozměrů celovečerního muzikálu superlativů. Příběh je inspirován starozákonní legendou o Jákobovi, Josefovi a jeho bratrech a jednom úžasném pestrobarevném plášti, kterou Rice s Lloydem Webberem však převyprávěli po svém pomocí řady velmi různorodých hudebních čísel.

Jedinečný stream plzeňské inscenace Josefa v režii Gabriely Petrákové se uskuteční v sobotu 22. května v 19 hodin. V hlavních rolích můžete vidět Pavla Klimendu, Michaelu Noskovou, Martina Haricha, dvacetičlenný dětský sbor a řadu dalších účinkujících. Stream probíhá na anglické platformě ShowShare. Informace, jak získat vstupenky na tuto ojedinělou událost lze získat na webu plzeňského divadla www.djkt.eu.