Petula Clark – Od hitu Downtown k muzikálu Sunset Boulevard

I v příštím roce vám budeme v našem Muzikál expresu představovat velká jména světové populární hudby, která uspěla i ve světě muzikálu. Jedním z nich je jméno zpěvačky, herečky a producentky Petuly Clark.

Petula Clark, která je jednou z nejvýznamějších britských osobností na poli muzikálového divadla, letos oslavila 88. narozeniny. Jistě znáte asi její největší hit Downtown, který u nás pod názvem Pátá v polovině 60. let proslavila Helena Vondráčková a zazněl také v jednou z nejslavnějších českých filmových muzikálů – Rebelové.

Na sklonku 60. let zazářila Petula Clark ve filmových muzikálech hollywoodské produkce Divotvorný hrnec (Finian’s Rainbow) a Sbohem, pane profesore (Goodbye, Mr. Chips). Skvělé výkony předvedla také na newyorské Broadwayi a v londýnském West Endu v muzikálech Za zvuků hudby (The Sound of the Music), Pokrevní bratři (Blood Brothers) či Sunset Boulevard. Sám Andrew Lloyd Webber si pak nesmírně cení ženských partů, které Petula Clark nazpívala z jeho muzikálů Jesus Christ Superstar a Evita.