Konkurz do muzikálu The Bodyguard

Bratislavské Divadlo Nová scéna vyhlásilo konkurz do připravovaného muzikálu The Bodyguard, neboli Osobní strážce. Jedná se o konkurz na hlavní i vedlejší ženské role a rovněž taneční company.

Muzikál na motivy celosvětově známého filmu Osobní strážce s písněmi z repertoáru Whitney Houston pochází z roku 2012, kdy byl premiérově uveden na londýsnkém West Endu. Byl nominován celkem na čtyři prestižní britské divadelní ceny Laurence Olivier Award, včetně kategorie Nejlepší nový muzikál. Tuto nominaci sice neproměnil, avšak díky obrovské oblibě původního filmu z počátku devadesátých let s Kevinem Costnerem a samotnou Whitney Houston, jejíž písně se navíc staly nestárnoucími legendárními hity, se dočkal mnoha uvedení doslova po celém světě – od Holandska, přes Jižní Koreu až po Austrálii. Naposledy byl Osobní strážce představen divákům roku 2020 v Polsku a na letošní rok je naplánována premiéra muzikálu u dalšího z našich sousedů – na Slovensku.

Konkurz na hlavní a vedlejší ženské role zde proběhne 15. a 16. ledna od 9:00 v Divadle Nová scéna v Bratislavě. Konkurz do taneční company pak o den dříve – 14. ledna tamtéž. Uchazečky o ženské role budou absolvovat pěvecké, herecké a taneční části konkurzu – dle dané role, přičemž se mohou ucházet o více rolí najednou. Hudební podklady i slovenské texty k pěvecké části konkurzu jsou k dispozici na webových stránkách Divadla Nová scéna. Hudební podklad k libovolné písni je třeba přinést s sebou na USB disku.

Uzávěrka přihlášek je 9. ledna 2021. Přihlášky, které najdete rovněž na webových stránkách divadla, zasílejte na e-mail janet.buckova@novascena.sk. K přihlášce připojte 1 civilní fotografii tváře a 1 fotografii celé postavy. Pokud se budete ucházet o ženské role, uveďte zde také preferovaný termín konkurzu.

Premiéra muzikálu The Bodyguard je naplánována na duben/květen 2022 v Divadle Nova scéna.

Propozice:

HLAVNÍ A VEDLEJŠÍ ROLE 
Rachel Marron
věk: 20 – 40 let
písně: I Will Always Love You (Svet náš), Queen of the Night (Kráľovná noc)
podmínky: profesionální úroveň herectví, zpěvu a tance
Povinné absolvování pěvecké, taneční i herecké části konkurzu.

Nicki
věk: 25 – 40 let
písně: Run to You (V náručí)
podmínky: profesionální úroveň herectví, zpěvu a základy tance
Povinné absolvování pěvecké a herecké části konkurzu.

Ženské vícerole (Roxy, July a Emmy)
věk: 18 – 30 let
písně: Queen of the Night (Kráľovná noc) a jedna libovolná píseň
podmínky: profesionální úroveň zpěvu a tance
Povinné absolvování pěvecké a taneční části konkurzu.

TANEČNÍ COMPANY (muži i ženy)
věk: 18 – 30 let
univerzální a charismatičtí tanečníci
jazz dance – show dance – street dance

AUTORSKÝ A TVŮRČÍ TÝM

Scénář – Alexander Dinelaris
Režie – Patrik Vyskočil
Choreografie – Ladislav Cmorej
Hudební nastudování – L’ubomír Dolný
Dramaturgie – Dávid Hartl