Hairspray znovu v Londýně

Začátkem léta se na londýnském West Endu po několika odkladech konečně dočkal premiéry revival broadwayského muzikálu Hairspray z pera Marca Shaimana a Scotta Wittmana.

Dílo, které bylo na Broadwayi premiérově uvedeno v roce 2002, vychází ze stejnojmenné filmové komedie z konce 80. let minulého století. Muzikál zavádí diváky do amerického města Baltimoru šedesátých let, kde sleduje příběh poněkud objemnější středoškolačky Tracy Turnbladové, která se touží stát hvězdou oblíbené televizní taneční show, a jejích přátel, snažících se překonat všemožné překážky, které tehdejší život dospívající mládeže přináší, včetně všudypřítomné rasové segregace.

Hairspray měl být v Londýně uveden již v dubnu loňského roku, kvůli uzavření divadel v rámci celosvětové pandemie byla ale premiéra o několik měsíců odložena na počátek podzimu. Ani tento termín se však kvůli neutuchající krizi nepodařilo dodržet, a tak se diváci uvedení muzikálu dočkali až letos v červnu.

V novém londýnském nastudování muzikálu Hairspray se v ústřední úloze Tracy představila herečka Lizzie Bea (A Christmas Carol, Kinky Boots) a do oblíbené role Tracyiny matky Edny, kterou zpravidla ztvárňují mužští protagonisté, byl obsazen populární anglický zpěvák Michael Ball (Les Misérables, Fantom opery), který se k této roli po 14 letech vrátil. Byl totiž součástí původního londýnského obsazení tohoto muzikálu v roce 2007 a za roli Edny dokonce obdržel i prestižní britskou divadelní cenu Laurence Olivier Award.