Čeští Bratři se představili divákům

Tento čtvrtek proběhla premiéra nového ambiciózního projektu – autorského muzikálu Bratři, který vnáší svěží vzduch do české muzikálové scény.

Původní český muzikál Bratři mladého autorského týmu – Filipa Šinknera, který napsal libreto i písňové texty, a Richarda Mašaty, jenž se za spolupráce Filipa Antonia postaral o hudební složku díla, uvedla na českou scénu produkční agentura Artlion. Příběh muzikálu, který je věnován zapomenutým hrdinům z řad československých legionářů, vypráví o důležitých momentech první světové války, zejména pak naší vlastní historie, jenž je nahlížena optikou jedné obyčejné české rodiny. Tu tvoří tři bratři – Jakub, Pavel, Matěj a jejich sestra Klára, kteří jsou hlavními hrdiny muzikálu. Jejich prostřednictvím jsou divákům předloženy rozličné životní osudy lidí, kterých se na vlastní kůži různým způsobem dotkla světová válka a kteří si v této nelehké době museli vybrat stranu, na které budou stát. Na pozadí těchto lidských osudů muzikál připomíná události, jež vedly ke vzniku našeho samostatného státu a jsou tak klíčové pro naši národní historii, stejně jako hrdinství našich legionářů, kteří na tom měli zásadní zásluhu.

Jiří Šup, Tomáš Vávra, Ondřej Halámek, Pavel Režný, Tomáš Tlučhoř

Premiéra muzikálu Bratři se konala 11. listopadu – symbolicky v Den válečných veteránů – v Divadle Na Fidlovačce, které letos slaví již stoleté výročí své existence. V rámci premiérového obsazení se v režii Lukáše Pečenky, který je rovněž podepsán pod scénografií, kostýmy a světelným designem, představili například Richard Pekárek (Thrill Me!, Vlasy), Lukáš Adam (Thrill Me!, Fantom Londýna), Josef Fečo (Rebelové, The Addams Family), Karolína Tothová (Kouř, Šakalí léta) či Aneta Krejčíková (Sugar – Někdo to rád horké, Šakalí léta). O choreografickou stránku díla se postaral Dominik Jandus.

Lukáš Adam (Matěj) & Lukáš Rous (Kaprál, poručík Petřík)

Novým autorským muzikálem Bratři se mladému týmu tvůrců a umělců podařilo společně vytvořit v našich vodách nevídaný a inovátorský počin, který zaujme zejména po hudební stránce, dále pak silným příběhem, netradičním jevištním zpracováním i svou zvláštní energií, a jistě tak stojí za návštěvu.  

Richard Pekárek (Jakub) & Aneta Krejčíková (Irina)

PREMIÉROVÉ OBSAZENÍ

Jakub – Richard Pekárek, v alternaci Pavel Režný
Matěj – Lukáš Adam, v alternaci Petr Kolman
Pavel – Josef Fečo, v alternaci Jan Franc, Filip Antonio
Klára – Karolína Tothová, v alternaci Esther Mertová, Vítězslava Karolová
Irina – Aneta Krejčíková, v alternaci Andrea Gabrišová, Vítězslava Karolová
Tomáš – Tomáš Tlučhoř
Kaprál, poručík Petřík – Lukáš Rous, v alternaci Ondřej Halámek
Komisař – Ondřej Halámek, v alternaci Adam Kaňák
Masaryk – Zdeněk Maryška, v alternaci Martin Hrubý, Tomáš Vávra
Trockij – Josef Haldina, v alternaci Jiří Šup
Kerenskij – Tomáš Vávra, v alternaci Karel Jirák
Sluha Ivan – Karel Jirák, v alternaci Vladimír Batysta

AUTORSKÝ A TVŮRČÍ TÝM

Libreto a texty písní – Filip Šinkner
Hudba – Richard Mašata
Hudební spolupráce – Filip Antonio
Režie – Lukáš Pečenka
Choreografie – Dominik Jandus
Scéna a kostýmy – Lukáš Pečenka
Hudební nastudování – Dita Hořínková
Úprava dialogů – Lenka Svobodová 
Light design – Lukáš Pečenka
Zvuk – Jan Zázvůrek
Výkonný producent – Jan Franc, Matěj Vlk
Producent – Artlion s.r.o.