AktrŠéf Městský zná svého vítěze

Brány českých divadel stále zůstávají zavřeny, Městské divadlo Brno však nezahálí a pro své diváky připravilo další on-line projekt – tentokrát zábavný soutěžní pořad s názvem AktrŠéf Městský, jehož finále proběhlo minulou neděli.

Již z názvu je patrné, že se jedná o analogii na známou kulinářskou televizní show, ve které soutěžící bojují o titul nejkomplexnějšího herce v ansámblu Městského divadla Brno. V 7 dílech o titul AktrŠéf Městský usilovali Lucie Bergerová, Kristýna Daňhelová, Barbora Goldmannová, Erika Kubálková, Markéta Sedláčková, Ivana Vaňková, Pavla Vitázková, Jiří Dvořák, Zdeňek Junák, Jiří Mach, Libor Matouš, Igor Ondříček, Kristian Pekar a Petr Štěpán. Ihned v úvodu prvního dílu byla vyřazena Pavla Vitázková a Jiří Dvořák, který soutěži také propůjčil svůj hlas a každý díl provází pořadem jako vypravěč. Zbylých 12 soutěžících bylo rozděleno do dvojic, ve kterých museli plnit zadané výzvy. Hodnocen byl však každý z účinkujících zvlášť, a tím pádem se dvojice v průběhu celé soutěže mohli měnit.

Každý díl byl pro soutěžící připraven jiný úkol či úkoly, kterých se museli zhostit. Celá soutěž probíhala na jevišti a v hledišti Městského divadla Brno, přičemž v rámci úkolů byla pro bojovníky o titul AktŠéfa připravena také malá rekvizitárna – u složitějších úkolů pak měli k dispozici omezený čas ve velké divadelní rekvizitárně. Jak se soutěžícím dařilo plnit zadané úkoly, hodnotila odborná porota ve složení Aleš Slanina, Michal Isteník a Michal Matěj či speciální hosté. Komu se výzva povedla nejméně, ze soutěže vypadl – každé kolo to byli zpravidla dva soutěžící. Z původních 14 soutěžících se do finále probojovali Barbora Goldmannová a Petr Štěpán, kteří měli změřit své síly ve dvou výzvách. Ty však dopadly nerozhodně, a tak o vítězi musela rozhodnout výzva třetí, ve které zvítězila – a titul historicky prvního AktrŠéfa Městského získala – Barbora Goldmannová.

Všechny díly zábavného pořadu můžete zpětně najít na youtube kanálu Městského divadla Brno.

Barbora Goldmannová & Petr Štěpán
Barbora Goldmannová